ساماندهی نظارت بر اخذ شهریه مدارس غیردولتی

0

مدیر کل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: به دقت بر اخذ شهریه مدارس غیردولتی نظارت داریم و گاهی اجرای حکم برای متخلفان به دلیل مسائل اداری زمان بر است.

مجتبی زینی‌وند مدیر کل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ،در خصوص نحوه نظارت بر روند شهریه مدارس غیردولتی در حین ثبت‌نام گفت: همانطور که پیش از این به آن اشاره شده بود با مدارسی‌ که شهریه مازاد دریافت می‌کنند برخورد قاطع می‌شود.

وی ادامه داد: چنانچه مدرسه‌ای دچار تخلف شده باشد و مستندات این مسئله را نشان دهد بر اساس ضوابطی که از پیش تعیین شده است نوع برخورد با متخلف‌ اجرای می‌شود.

مدیر کل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نظارت‌ها به طور مستمر در حال انجام است گفت: گاهی برخی افراد تصور می‌کنند صدور حکم و برخورد تخلفات انجام نمی‌شود در صورتی که برای اجرای این برنامه‌ها نیازمند زمان هستیم.

زینی‌وند افزود: در واقع برای اجرای نهایی یک فرایند نیازمند انجام مراحل قانونی است در نتیجه به سرعت نتیجه برخورد با متخلف‌ لحاظ نمی‌شود.

وی بیان کرد: طی مذاکراتی‌ با هیئت نظارت بر شهریه مدارس شده است ناظران هر روزه و به طور قاطع تمامی مدارس در سراسر  کشور را تحت پوشش قرار می‌دهند.

مدیر کل مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: با توجه به هشدار‌هایی که به مدارس غیردولتی مبنی بر رعایت ضوابط اخذ شهریه شده است اما باز هم برخی مدارس خارج از ضوابط تدارک دیده شده از اولیا شهریه مازاد طلب می‌کند.

زینی‌وند ادامه داد: علاوه بر اینکه نظارت‌های دقیقی بر این مسئله حکم‌فرما است اما والدین نیز می‌توانند از طریق ادارات آموزش و پرورش و سامانه‌های در نظر گرفته شده شکایات خود از تخلفات مدارس غیردولتی را منعکس کنند تا صحت انجام کار بیشتر شود.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید