ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی تا پایان مهرماه

0

ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی تا پایان مهرماه

در حدود دو هفته پیش بود که آذری جهرمی، وزیر ارتباطات خبر از ساماندهی پیامک های تبلیغاتی داد و حالا سرپرست سازمان تنظیم مقررات، حسین فلاح جوشقانی اعلام کرده است که این پیامک ها که با شماره های شخصی ارسال می شوند، تا پایان ماه جاری سازماندهی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جوشقانی با اشاره با تأکید وزیر ارتباطات در این خصوص گفت:

پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود با ایجاد سامانه #۸۰۰* به صورت مناسب ساماندهی شده است. باتوجه به نیاز ساماندهی پیامک های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، ارتقای سامانه ۱۹۵ و راه‌اندازی بخش دریافت شکایات از طریق پیامک ضروری است تا مشترکان تلفن همراه در صورت لزوم بتوانند پیامک تبلیغاتی و شماره ارسال کننده را از طریق پیامک به این سامانه ارسال کنند.

او همچنین در خصوص پیام هایی که در سوی بنیانگذاران کسب و کار جدید ارسال می شود توضیح داد که این موضوع در رگولاتوری در حال بررسی است، تا سامانه مخصوصی برای آن طراحی شود که مشتریان آنها بتوانند برای دریافت یا عدم دریافت پیامک این کسب و کارها حق انتخاب داشته باشند. او در پایان تأکید کرد که بر اساس نتایج بررسی در صورت نیاز مقررات خاصی در این حوزه تدوین و به کمیسیون تنظیم مقررات ارسال می شود.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید