سامسونگ از بهار 2014 در پی فناوری مشابه 3D Touch در آیفون 6S بوده است

0

سامسونگ از بهار 2014 در پی فناوری مشابه 3D Touch در آیفون 6S بوده است

قابلیت تازه ای که اپل نامش را 3D Touch نهاده و آن را با آیفون 6s و 6s Plus عرضه می کند، مدتی می شود که نقل محافل شده و صحبت های گوناگونی درباره آینده آن و واکنش دیگر رقبا در جریان است. این قابلیت پیشتر در مک بوک پرو و اپل واچ با عنوان Force Touch حضور داشته و البته هواوی هم یک پیاده سازی خاص خود از آن در فبلت Mate S ارائه داده است. امروز اسناد تازه ای منتشر شده که نشان می دهد سامسونگ از بهار 2014 در پی راهکاری برای لمس حساس به فشار بوده است.

اسناد به پتنتی مربوط می شود که سامسونگ فرم درخواست آن را در آوریل 2014 پر نموده و در کره جنوبی ثبت شده است. این پتنت به خروجی های نرم افزاری وابسته به میزان فشار انگشت به صفحه نمایش می پردازد. میزان فشار با تغییر ولتاژ اندازه گیری می شود و ولتاژ خروجی مدار متناظر با آن تغییر می کند. آنطور که در پتنت و از منظر نرم افزاری آمده، کاربر به هنگام تایپ و با تماس انگشت حروف کوچک را دریافت می کند و با کمی افزایش فشار این حروف بزرگ می شوند. یک مورد دیگر زمانی است که کلید Space کمی بیشتر فشرده شده و به Tab تبدیل می شود یا با فشردن C متن کپی می گردد. نمی دانیم سرانجام این پتنت چه شده و اینکه سامسونگ فناوری اختصاصی خود را در محصولات آینده پیاده سازی نموده یا نه، اما اگر هم نتیجه ای نداده باشد، راهکار تازه Synaptic در دسترس بوده و سازنده کره ای می تواند از آن در گلکسی S7 سود ببرد.

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید