سامسونگ از حافظه‌های UFS سود زیادی خواهد برد

0

محقق ارشد سامسونگ، چو هی‌چانگ، حافظه‌های UFS را با شمشیر شاه آرتور مقایسه کرد! این همان شمشیری است که شاه آرتور با آن سال‌ها حکومت می‌کرد. سامسونگ معتقد است که UFS پایه بسیاری از تکنولوژی‌های آینده خواهد بود. سرعت حافظه‌های UFS از حافظه‌های معمولی بیشتر و مصرف انرژی آنها کمتر است.

حافظه‌های با عملکرد بالا کاربرد زیادی در تکنولوژی‌های آینده دارند و مهندسان سامسونگ در کنفرانس Mobile & IoT سال ۲۰۱۶ در سئول برخی از این کاربردها را تشریح کردند. یکی از این کاربردها، ویدئوهای ۴K و ۸K بوده که در پهپادها کاربرد دارد و نیاز به سرعت بالا برای ثبت اطلاعات دارند. یکی دیگر از کاربردها در واقعیت مجازی است. کاربرد دیگر در صنعت خودرو بوده که خودروها بیشتر و بیشتر به دوربین‌ها مجهز می‌شوند. چو معتقد است که تا سال ۲۰۲۰، ۵۰ میلیارد دستگاه متصل به هم وجود خواهد داشت که به حافظه‌های با ظرفیت بالا و مصرف کمتر نیاز دارند. UFS چنین مشخصه‌هایی را دارد.

حافظه‌های فعلی UFS سامسونگ خارجی بوده و سرعتی برابر با ۶۰۰ مگابایت بر ثانیه دارد. سامسونگ نسل دوم این کارت‌ها را در نیمه اول سال ۲۰۱۸ معرفی می‌کند که عملکردی دو برابر حافظه‌های فعلی دارند. UFS‌های داخلی حتی عملکرد بیشتری دارند و سرعت انتقال داده آنها به ۱.۲ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد. این عملکرد در مدت کوتاهی به دوبرابر نیز خواهد رسید. انتظار می‌رود، سامسونگ تا چند سال آینده رهبر این بخش از بازار باشد.

باید بخوانید:  استفاده از نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری FinFET سامسونگ در اسنپدراگون ۸۲۰

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید