سامسونگ با یک شرکت بزرگ آمریکایی وارد معامله شد

0

سامسونگ با خرید سرویس رایانش ابری (Cloud Computing Services) از سوی شرکت جوی‌اِنت (Joyent: شرکت نرم افزاری در سانفرانسیسکو آمریکا) به منظور توسعه آن، موافقت کرد.

سامسونگ در نظر دارد تا با این موافقت به سخت‌افزاری فراتر از آن‌چه است، برسد. این می‌تواند سبب افزایش درآمد برای سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین سازنده گوشی‌های هوشمند شود.
سازنده گوشی‌های گلکسی، در بیانیه‌ای بدون این‌که از قیمت این معامله سخنی به میان آورد، گفت: سامسونگ در نظر دارد تا به توسعه زیر ساخت سرویس‌های ابری کمک کند، همچنین این شرکت، تمام امکانات نر‌م‌افزاری و سخت‌افزاری را در شرکتی در شهر سوان کره جنوبی برای پشتیبانی از گوشی‌های همراه و اینترنت به همراه خدمات ابری در اختیار می‌گذارد.
معاون اجرایی رئیس جمهور کره جنوبی، ری این جونگ (Rhee In Jong) در ماه مارس گفت: سامسونگ به طور فعال به دنبال توسعه‌دهندگان نرم افزار از جمله هوش مصنوعی است تا بتواند جهشی در فروش محصولات خود بردارد. گفتنی است میزان نقدینگی سامسونگ در ٣ ماه نخست سال، بیش از ۶۰ میلیارد دلار برآورد شده است.
نایب رئیس سامسونگ، لی جائه یونگ (Lee Jae Yong) گفت: شرکت در تلاش است تا تمرکزش را روی تولید کاهش دهد و این در حالی است که سامسونگ به بزرگ‌ترین سازندگان گوشی‌های همراه، تلویزیون و تراشه‌های حافظه در تولید محصولات، کمک کرده است.
تولید گوشی‌های هوشمند گلکسی سامسونگ و سایر مدل‌ها برای دومین سال پیاپی در سال ۲۰۱۵ کاهش یافت، به مانند آی‌فون که نوسان بالا و پایین در جذب مشتری داشت، این در حالی است که مدل‌های هواوی وشیائومی خریداران را به سوی خود جذب کرده‌اند. درآمد و سود خالص سامسونگ برای دو سال متوالی با کاهش روبرو بوده و همچنین موجودی شرکت هم در ٣ سال متولی کاهش یافته است.
برپایه گزارش بلومبرگ، بزرگ‌ترین شرکت تکنولوژی آسیا، سامسونگ، درگیر ١٢ معامله و در مجموع ۴۵۶ میلیون دلار تا پایان سال شده بود که از جمله این معاملات می‌توان به معامله با شرکت نرم افزاری آمریکایی لوپ‌پی (LoopPay) اشاره کرد، گفتنی است شرکت یاد شده روی فن‌آوری پرداخت از طریق گوشی‌های همراه و دستگاه‌های هوشمند (دستگاه‌هایی که کنترل آن‌ها از طریق گوشی‌های همراه امکان‌پذیر است) فعالیت می‌کند.


خبر فارسی

فرحناز سپهری

دوست‌دار تازه‌‌های تكنولوژی هستم و می‌خواهم ‌آن‌ها را در اختيار دوست‌داران ديگر هم قرار دهم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید