سامسونگ بخش پرینتر خود را به اچ‌پی فروخت!

0

اچ‌پی بخش پرینتر سامسونگ را به مبلغ ۱.۰۵ میلیارد دلار خریداری می‌کند. این معامله، قدرت اچ‌پی در بخش پرپنترهای تعداد بالا که هم پرینت انجام داده و هم کپی می‌کنند، بیشتر می‌کند.

بازار پرینترهای A3 ارزش سالانه ۵۶ میلیارد دلاری دارد و اچ‌پی پیش از این برای ورود به این بخش تلاش کرده، اما موفقیتی نداشته است. سامسونگ اکنون پرینترهای A3 را به فروش می‌رساند که با این معامله به اچ‌پی منتقل می‌شود. همچنین به عنوان بخشی از این معامله، اچ‌پی قادر خواهد بود که انجین پرینترها را نیز تولید کند. سامسونگ انجین پرینترهای لیزری را خود می‌سازد. اچ‌پی در حال حاضر انجین پرینترهایش را از منابع دیگر تامین می‌کند. انریک لور مدیر بخش پرینتر اچ‌پی می‌گوید:‌ «بدست آوردن تکنولوژی تولید انجین پرینترهای لیزری، حاشیه سود را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که اچ‌پی بتواند تکامل پرینترهای لیزری را شکل دهد. شما اکنون بر تکنولوژی کنترل دارید. این خیلی مهم است.»

اچ‌پی با این معامله جایگاه خود را در بازار تحکیم می‌کند. این معامله به اچ‌پی حق استفاده از ۶۵۰۰ پتنت سامسونگ را می‌دهد و ۶ هزار کارمند سامسونگ از جمله ۱۵۰۰ مهندس به اچ‌پی خواهند پیوست.

سامسونگ در حال حذف بخش‌هایی است که عملکرد خوبی ندارند. سامسونگ با اینکه بزرگترین تولیدکننده اسمارت‌فون، چیپ‌های حافظه و یخچال در دنیاست، در بخش پرینترها با سهم ۴ درصدی رتبه پنجم را به خود اختصاص می‌دهد و پس از شرکت‌های اچ‌پی، کانن، اپسان و Brother Industries قرار می‌گیرد. فروش پرینترهای سامسونگ در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۹ درصد کاهش داشت.

باید بخوانید:  نگاهی بر طول عمر باتری پرچمداران مختلف از گذشته تاکنون

gsmarena_001

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید