سامسونگ برای هدست Gear VR کنترلر بازی میسازد

0

سامسونگ برای هدست Gear VR کنترلر بازی میسازد

احتمالا با هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ آشنایی دارید. بدون شک این هدست یکی از برترین هدست های VR فعلی داخل بازار است و امکانات خوبی را در اختیار کاربر قرار میدهد. این هدست به تنهایی به صورت کامل قابل استفاده است اما با وجود امکاناتی مانند بلوتوث میتوانند برای یک تجربه ی کاربری بهتر لوازم جانبی اختیاری دیگری را نیز در کنار این هدست استفاده کرد. در سمت راست هدست واقعیت مجازی سامسونگ یک d-pad قرار گرفته است که توسط آن کاربر در منو ها به سمت چپ، راست یا بالا و پائین حرکت میکند تا به گزینه ی انتخابی خود برسد و عملکرد این قسمت با اینکه چندان بد نیست اما مطمئنا بالا آوردن دست تا این قسمت مطمئنا از سرعت کاربر میکاهد. در حال حاضر کنترلر های اندرویدی بسیاری برای استفاده در این مواقع وجود دارند اما طبق گزارشات سامسونگ در حال آماده سازی خود برای معرفی یک کنترلر رسمی برای Gear VR است.

 پلتفرم اختصاصی واقعیت مجازی گوگل که آن را با نام Daydream میشناسیم و چند هفته ای است که معرفی شده از قابلیت پشتیبانی از کنترل حرکتی برخوردار است و حال سامسونگ خود دست به کار شده است تا کنترلر اختصاصی خود را بسازد. اما دست کم با استناد به گزارشات کنترلر سامسونگ دقیقا چیزی نیست که Daydream از آن پشتیبانی میکند و به نظر میرسد این کنترلر مانند دیگر کنترلر های بلوتوثی باشد که به وفور در بازار یافت میشود. مطمئنا این اولین باری نیست که سامسونگ کنترلر بازی سازگار با پلتفرم اندروید میسازد اما قطعا اولین بار است که غول کره ای دست به ساخت کنترلر برای هدست واقعیت مجازی میزند و Gear VR را هدف قرار داده است.

همان طور که در تصویر منتسب به کنترلر سامسونگ میبینید، پیکر بندی کلی دستگاه مانند اکثر کنترلر های موجود است. 4 دکمه ی اصلی در تصاویر دیده میشود و دکمه ی هوم که در مرکز کنترلر قرار گرفته است. با توجه به طراحی مسطح و تخت کنترلر احتمالا خبری از دکمه های بالایی در این کنترلر نیست. اما نقطه ی احتمالی تمایز این کنترلر در به کار گیری از سنسور های مخصوص است که امکان حرکات پایه ی گیمینگ را مانند کنترلر های پلی استیشن 3 را به کاربر میدهد و همین مسئله ، باعث تفاوت کنترلر Gear VR با دیگر کنترلر ها میشود. گفتنی است اگر تولید هدست های Gear VR سامسونگ و البته کنترلر آن در آینده ادامه داشته باشد احتمالا شاهد توسعه ی بازی های زیادی خواهیم بود که از این کنترلر پشتیبانی میکنند و در صورت رخ دادن این اتفاق، پیروزی نسبتا مهمی برای پلتفرم واقعیت مجازی به دنبال خواهد داشت. نظر خود را درباره ی کنترلر بازی هدست Gear VR با ما در جریان بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید