سامسونگ در محصولات جدیدش به طور اتوماتیک تصاویر سلفی را آرایش می‌کند!

0

مل ولز نویسنده سلامتی در بریتانیا است که طرفداران زیادی در اینستاگرام دارد. او زمانی که با سامسونگ گلکسی S7 جدید خود، سلفی گرفت، متوجه تغییراتی در صورتش شد. دوربین سلفی به طور خودکار کک‌مک‌های صورت او را حذف کرده بود.

بعد از کمی کندوکاو، او متوجه شد که دوربین دارای فیلتر Beauty است. البته وجود همچنین فیلتری به خودی خود عیب نیست، اما او از این موضوع ناراحت شد که این فیلتر به صورت پیش‌فرض فعال است. او می‌گوید:

این بدین معناست که کسی که گوشی جدید سامسونگ را می‌خرد و می‌خواهد سلفی بگیرد، سامسونگ به او می‌گوید: سلام، ما سامسونگ هستیم و ما فکر می‌کنیم که تصاویر شما بهتر می‌شود اگر به صورت اتوماتیک آرایش شوند!

این کار یکی از شایع‌ترین تاکتیک‌های بازاریابی است که توسط هر آگهی‌دهنده‌ای استفاده می‌شود. اگر شما یک تبلیغ‌کننده باشید، می‌خواهید که کسی محصولات شما را بخرد. اما چگونه؟ شما باید سعی کنید که حس نارضایتی از چیزی که فرد دارد، در او ایجاد کنید. در زمینه محصولات زیبایی، باید به فرد بفهمانید که چندان هم زیبا نیستند. مل ولز می‌گوید:

من فکر می‌کنم که کک‌مک‌های خودم را نگه دارم، چون در دنیای واقعی همینطور هستم و دوستان من نیز من را اینگونه می‌بینند.

البته که سامسونگ در کار ساختن محصولات آرایشی و بهداشتی نیست، اما  در دنیایی که استانداردهای زیبایی هر روز بیشتر می‌شود، سامسونگ وارد بازی خطرناکی شده است. سامسونگ در پاسخ به این نگرانی‌ها می‌گوید:

در سامسونگ، ما گزینه‌های مختلفی برای کاربران در نظر گرفته‌ایم و آنها مختارند که این گزینه‌ها را فعال کنند یا نه. فیلتر beauty نیز همچنین است و کاربران آن را دوست دارند و می‌توانند با توجه به اولویت‌های‌شان آن را غیرفعال کنند.

mel-wells-samsung-filter-840x407

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید