سامسونگ در گلکسی اس 7 از دوربین 12 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد

0

سامسونگ در گلکسی اس 7 از دوربین 12 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد

همه ما سامسونگ را به خصوص در بخش موبایل به خوبی می شناسیم و با اشتهای بی پایان این شرکت برای افزایش اعداد و ارقام و به راه انداختن جنگ های درصدی آشنا هستیم. در دوره ای که اپل تلاش می کرد به کاربران بقبولاند تلفن های هوشمند نیازی به داشتن پردازنده های 4 هسته ای ندارند سامسونگ به سرعت رو به استفاده از پردازنده های 8 هسته ای آورد. یا تا همین سال قبل هم اپل تلاش می کرد توضیح دهد زیاد بودن عدد مگاپیکسل دوربین به معنی برتر بودن آن نیست و می توان با یک دوربین 8 مگاپیکسلی هم عکس های به یاد ماندنی گرفت. اما سامسونگ همیشه با این روند مخالفت کرده و استفاده آنها از سخت افزارهایی مانند پردازنده های با فرکانس بالا، حافظه RAM زیاد و افزایش چشمگیر کیفیت نمایشگرها از همین تفکر سر چشمه می گیرند. اما ظاهرا مدیران این شرکت تصمیمات عجیبی بر خلاف روند همیشگی برای گلکسی اس 7 دارند.

همان طور که می دانید در گلکسی نوت 5 و گلکسی اس 6 اج پلاس به عنوان آخرین گوشی های سامسونگ از دوربین های 16 مگاپیکسلی استفاده شده است. اما آن طور که در خبرها آمده، گلکسی اس 7 به عنوان پرچم دار آینده ساموسنگ قرار است از یک دوربین 12 مگاپیکسلی استفاده کند. البته به گفته ice universe در weibo که منبع خبر است، سنسورهای این دوربین 12 مگاپیکسلی از نوع 1/2.0” خواهد بود که نور بیشتری را دریافت کرده تا عکس های بهتری ثبت کنند. به علاوه از تکنولوژی dual-PD یا فوتودیود دوگانه برای بهبود عملکرد استفاده خواهد شد. بر اساس گزارش های زنجیره تامین این دوربین در مرحله ساخت قرار دارد و برای اوایل سال 2016 آماده بهره برداری خواهد بود. جالب آنجاست که پیش تر به نظر می رسید در Galaxy S7 یا از همان دوربین 16 مگاپیکسلی قبلی استفاده می شود و یا اینکه سونی یک دوربین 23 مگاپیکسلی برای آنها آماده خواهد کرد. در صورتی که این اخبار صحیح باشند باید دید سامسونگ چه توجیحی برای این کار ارائه می کند. مطمئنا خیلی از کاربران هستند که دل خوشی از سامسونگ و تبلیغاتش که بعضا وارد مرز تمسخر هم شده ندارند و چنین تصمیمی می تواند سامسونگ را به شدت در موضع ضعف قرار دهد. نظر شما درباره این کار سامسونگ چیست؟

 

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرس https://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید