سامسونگ نحوه ی عملکرد ویژگی Always On Display گلکسی اس 7 را شرح داد

0

سامسونگ نحوه ی عملکرد ویژگی Always On Display گلکسی اس 7 را شرح داد

ماه گذشته سامسونگ پرچمداران جدید سری اس خود را در حالی معرفی کرد که ویژگی های جدید و جذابی را به این گوشی ها افزوده است. این ویژگی ها در هر دو دسته ی سخت افزاری و هم نرم افزاری قرار میگیرند. به طور مثال گلکسی اس 7 دارای استاندارد ضد آب IP68 است در حالی که گلکسی اس 6 از این ویژگی مهم بی بهره بودند. همچنین در پرچمداران جدید درگاه کارت حافظه اضافه شده است که گلکسی اس 6 فاقد این ویژگی کاربردی بود. در این میان ویژگی های نرم افزاری جدیدی نیز به پرچمداران سامسونگ اضافه شده است که یکی از این ویژگی ها که پیش از معرفی گلکسی اس 7 مانور زیادی روی آن داده شد و از قابلیت های انحصاری پرچمداران جدید سامسونگ به شمار میآید، ویژگی Always On Display است. روز گذشته سامسونگ در مورد این ویژگی توضیحاتی را ارائه کرد.

طی یک پُست در سایت خبری سامسونگ، غول کره ای به تعریف و ستایش از ویژگی جدید پرچمداران خود که در صفحه نمایش خاموش این گوشی ها نشان داده میشود، پرداخت و توضیح داد که چگونه ویژگی Always On Display توسط گلکسی اس 7 و اس 7 اج شما را در جریان اعلانات و رویداد ها قرار میدهد. سامسونگ با یک معرفی کلی از این ویژگی صحبت خود را آغاز کرده است و در ادامه نحوه ی توسعه ی این ویژگی را شرح داده است.

در هر توضیح سامسونگ از ویژگی Always On Display، ذکر شده است که این ویژگی به کاربران این امکان را میدهد که زمان و تاریخ را به آسانی چک کنند و همچنین کاربران میتوانند با این ویژگی حتی در زمانی که گوشی در حال استفاده نیست و در حال آماده به کار قرار دارد، پیام ها و تماس های از دست رفته ی خود را چک کنند. این قابلیت با شخصی سازی های جذابی همراه شده است و کاربر میتواند نوع ساعت و تاریخ را تغییر دهد و تم های دلخواه خود را انتخاب کند.

اما نکته ی جالبی در مورد این ویژگی توسط سامسونگ ذکر شده است و سامسونگ اعلام کرده است که تقریبا از سه سال پیش بر روی توسعه ی ویژگی Always On Display کار میکرده است. باید دید با وجود اینکه سامسونگ این چنین زمان طولانی را برای توسعه ی این ویژگی اختصاص داده است آیا مشکل خاصی هم در آن وجود دارد؟

اولین مسئله در مورد Always On Display، میزان مصرف باطری است به خصوص در این دوره که میزان عمر باطری در گوشی های هوشمند بسیار مهم است . اما در این مورد چندین راه حل وجود دارد. اول اینکه سامسونگ به خوبی از رنگ مشکی در این ویژگی استفاده کرده است و همان طور که میدانید در پنل های امولد، برای نمایش رنگ مشکی نیازی به روشن شدن هیچ پیکسلی از صفحه نمایش نیست. دوم اینکه مصرف باطری در این مدل در حالت اسلیپ یا خواب یک پنجم مدل های پیشین است که پیشرفتی قابل توجه به حساب میآید. اما راه حل سوم و آخرین راه حل، استفاده از یک الگوریتم سخت افزاری جدید به نام Smart Power Saving است.   

نکته دیگر این است که مصرف توان توسط سخت افزار های گوشی های هوشمند در حالت های مختلف، متفاوت است. به طور مثال مصرف توان در حالت خواب یا زمانی که گوشی روشن است فرق میکند. سامسونگ از یک مقایسه برای توضیح این مسئله استفاده کرده است و گفته که چگونه یک راننده بر اساس شرایط جاده از بین حالات 2-Wheel یا 4-Wheel یکی را انتخاب میکند. در ادامه سامسونگ این گونه توضیح داده است که  “مصرف انرژی به اطلاعاتی بستگی دارد که کاربر میخواد آن ها را توسط ویژگی Always On Display مشاهده کند. صفحه نمایشگر تنها از 8 رنگ برای نمایش اطلاعات ساده که شامل زمان و تاریخ میشود، استفاده میکند. اگر تصاویر و رنگ های بیشتری در این حالت نمایش داده شوند تعداد رنگ ها به 16 میلیون رنگ افزایش پیدا میکنند که در این صورت نیاز به کمی انرژی بیشتری است. این تغییرات به صورت خودکار و یکپارچه توسط Always On Display با روش های های نرم افزاری و سخت افزاری کاملا هماهنگ صورت میگیرد.

آخرین روشی که کاملا هوشمندانه توسط سامسونگ برای بهبود مصرف انرژی در این حالت در نظر گرفته شده است کاهش نرخ فریم تصویر است. Always On Display دارای نرخ فریم به مراتب کمتری در مقایسه با حالت های معمولی است. این روش با تصویر نسبتا کوچک Always On display همراه شده است تا میزان شارژ باطری شما محفوط بماند. اما در این میان تقابل ویژه ای بین نور های RGB و سنسور های شتاب سنج وجود دارد که در شرایطی مانند زمانی که گوشی هوشمند شما در کیف یا جیب شما قرار دارد به طور اتوماتیک اقدام به غیر فعال کردن Always On Display میکند تا شارژ باطری شما حفظ شود. همچنین اجازه میدهد تا این ویژگی بستگی به نور محیط، نور صفحه نمایش را تنظیم کند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید