سامسونگ و ال جی نسل جدیدی از نمایشگر های منحنی را تولید خواهند کرد

0

سامسونگ و ال جی نسل جدیدی از نمایشگر های منحنی را تولید خواهند کرد

در سال 2014 بود که سامسونگ برای اولین بار از پنل خمیده در گوشی گلکسی نوت اج استفاده کرد که طرف راست نمایشگر با شیب نسبتا زیادی خمیده شده بود. همان طور که انتظار میرفت سامسونگ این حرکت را توسعه داد و در نسل های بعد پرچمداران گلکسی از نمایشگر های منحنی بهتری استفاده شد که این بار هر دو طرف چپ و راست نمایشگر خمیده شده بودند. ضمن اینکه شیب خمیدگی ها کمتر شد تا آرگونومی دستگاه نیز بهبود پیدا کند. نمایشگر های منحنی به طور کلی چندان کاربردی نیستند، اما در ظاهر دستگاه تاثیر چشمگیری دارند و باعث زیبایی هر چه بیشتر آنها میشوند. کاربران نیز تمایل زیادی به خرید گوشی های با نمایشگر منحنی دارند. از همین رو میبینیم که کمپانی های بیشتری قصد تولید گوشی هوشمند با این نوع از صفحه نمایش ها دارند.

حال به نظر میرسد سامسونگ قصد دارد باری دیگر نمایشگرهای منحنی را توسعه دهد و قسمت های منحنی این نمایشگر ها را بیشتر کند. در حالی که نمایشگر های گوشی های سامسونگ از سمت راست و چپ دارای خمیدگی هستند، غول کره ای قصد دارد قسمت بالا و پائین این صفحه نمایش را نیز منحنی کند تا هر چهار طرف نمایشگر به شکل منحنی در بیآیند. بر اساس گزارشی که توسط رسانه ی کره ای ETNews منتشر شده، سامسونگ هم اکنون در حال کار بر روی این نمایشگر ها است و کار توسعه ی نمایشگر های از چهار طرف خمیده را آغاز کرده است. این کار از نظر تئوری باعث میشود بتوان از 98 درصد از قسمت قابل رویت پنل جلویی دستگاه به عنوان صفحه نمایش استفاده کرد.  

گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس به عنوان جدیدترین پرچمداران سامسونگ دارای نمایشگر اینفینیت دیسپلی هستند که از طرفین تقریبا بدون حاشیه هستند اما همچنان از قسمت بالا و پائین کمی حاشیه وجود دارد. اکنون با استناد به گزارش منتشر شده میتوانیم انتظار داشته باشیم که در آینده گلکسی های سامسونگ به نسبت نمایشگر به بدنه ی حدودا صد در صدی برسند که باعث میشود طراحی گوشی های هوشمند بسیار مدرن تر از چیزی شود که امروزه شاهد آن هستیم. البته تولید نمایشگر های از چهار طرف خمیده ار چندان ساده ای نیست و کمپانی ها برای تولید این نمایشگر ها با مشکلاتی نیز مواجه هستند. یکی از مشکلات این نوع نمایشگر ها این است که گوشی های خمیده این صفحه نمایش ورودی های لمسی را نمیپذیرند.

در نهایت باید گفت که سامسونگ در این مسیر تنها نیست و دیگر کمپانی کره ای، ال جی نیز قصد دارد فناوری اختصاصی خود در این زمینه را توسعه دهد. ال جی اخیرا سرمایه گذاری هایی در زمینه ی تولید پنل های OLED صورت داده است و اکنون قصد دارد با توسعه ی نسل جدید نمایشگر های خمیده تنور رقابت با رقیب سنتی خود را داغ تر از قبل کند.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید