سامسونگ گلکسی نوت 7 به اسکنر عنبیه چشم مجهز خواهد شد

0

سامسونگ گلکسی نوت 7 به اسکنر عنبیه چشم مجهز خواهد شد

در حالی که هنوز پرچمداران سری اس سامسونگ به خوبی در حال فروش هستند،  گزارشات در مورد فبلت پرچمدار سامسونگ نیز همچنان در حال انتشار هستند. معمولا فروش خوب پرچمداران فعلی تا نیمه ی دوم سال جاری ادامه خواهد داشت و پس از آن سرعت فروش به طور محسوسی کاهش میابد. سامسونگ در این قسمت از سال طبق روال معمول، برای اینکه بازار را از دست ندهد نسل جدید فبلت سری نوت را روانه ی بازار خواهد کرد. حال طبق گزارشی جدید، گلکسی نوت بعدی که احتمالا گلکسی نوت 7 نام خواهد داشت و سامسونگ از عدد 6 صرف نظر خواهد کرد، احتمالا به اسکنر عنبیه ی چشم مجهز خواهد بود. تاکنون از بین پرچمداران مهم، فقط لومیا 950 مایکروسافت به این نوع روش امنیتی مجهز بوده است و احتمالا گلکسی نوت 7 پرچمدار بعدی خواهد بود که به این نوع اسکنر مجهز خواهد شد.

 

بر اساس گزارش منتشر شده، کمپانی کره ای Patron که در زمینه ی ساخت ماژول های بایومتریک و لنز دوربین فعالیت دارد، قرار است تامین کننده ی اسکنر فبلت سامسونگ گلکسی نوت 7 باشد و این کمپانی مزایده ی تامین این قطعات را چندین ماه پیش برنده شده است. البته این اولین گزارش در مورد مجهز بودن گلکسی نوت 7 به اکسنر عنبیه چشم نیست و پیش از این نیز گزارشاتی در این مورد منتشر شده بود اما با این گزارش، بیشتر از قبل میتوان مطمئن بود این چنین قابلیتی در گلکسی نوت 7 وجود خواهد داشت. همچنین طبق گزارش از سنسور اثر انگشت هم در این فبلت استفاده خواهد شد تا گلکسی نوت 7 از قابلیت های مختلفی برای ایمن سازی برخوردار باشد.

اما جالب اینجاست که بدانید، گلکسی نوت 7 اولین دیوایس سامسونگ نخواهد بود که به این اسکنر مجهز خواهد بود زیرا که کمپانی پیش از این Galaxy Tab Iris را با این قابلیت برای کارکنان دولتی کشور هند عرضه کرده بود. هنگام معرفی این تبلت سامسونگ از امنیت بسیار بالای آن سخن گفت و اینکه این اسکنر مشکلات دیگر اسکنر های بایومتریک را ندارد.

به هر حال انتظار میرود گلکسی نوت 7 به صفحه نمایش 5.8 اینچی با رزولوشن QHD و پنل امولد مجهز باشد و از جدیدترین و قدرتمندترین چیپست کوالکام یا سامسونگ برخوردار خواهد بود. سامسونگ احتمالا از 6 گیگابایت حافظه ی رم در این فبلت استفاده خواهد کرد و پیش بینی میشود دوربین گلکسی نوت 7 از چینش دوگانه برخوردار باشد. همچنین پیش بینی میشود این بار سامسونگ گلکسی نوت 7 را زودتر از موعد مقرر و در اوایل ماه آگوست معرفی کند. این استراتژی به خوبی برای گلکسی اس 7 جواب داد و یکی از رموز موفقیت در فروش این گوشی هوشمند پرچمدار بود. جدی ترین رقیب سامسونگ هم آیفون 7 پلاس اپل خواهد بود و باید شاهد رقابتی دیدنی بین بهترین فبلت های بازار گوشی های هوشمند باشیم. نظر شما در این خصوص چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید