سامسونگ: گلکسی S7 خیس را شارژ نکنید

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، این گوشی دارای رتبه‌بندی IP68 است، به این معنی که کاربر می‌تواند آن را تا عمق سه متری، در آب غوطه‌ور کند. برخی از اپراتورهای موبایلی از جمله تی موبایل، این پرچمدار جدید را زیر آب رونمایی کرده‌اند.


در هر حال کاربرانی که از داشتن یک گوشی هوشمند ضد آب بسیار خوشحال هستند، باید یک نکته کوچک را مد نظر قرار دهند و آن اینکه گوشی خود را زمانی که خیس و مرطوب است شارژ نکنند. این هشدار به تازگی در دستورالعمل مربوط به استفاده از گلکسی S7 مشاهده شده است، نکته‌ای که به احتمال زیاد حین خواندن این دستورالعمل توجه کاربران را جلب نخواهد کرد، در حقیقت کاربران اغلب به خواندن دستورالعمل لوازم برقی اهمیت چندانی نمی‌دهند.

 
در هر حال کاربران باید اطمینان حاصل کنند که گوشی آنها قبل از اتصال به کابل شارژ کاملا خشک باشد. سامسونگ مدعی است که اگر جک چندکاره شارژ حین شارژ شدن گوشی خشک نباشد، دستگاه شدیدا آسیب می‌بیند. آسیب دیدن دستگاه در چنین شرایطی طبیعی به نظر می‌رسد زیرا آب رسانای برق است، یک گوشی خیس که در حال شارژ است منجر به ایجاد اتصالات ناخواسته‌ای می‌شود که منجر به اتصالی کردن برخی از اجزای داخلی دستگاه و حتی کپک زدن آنها می‌شود.
 

حتی زمانی که خارج دستگاه خشک است، قطرات آب هنوز روی اجزای داخلی دستگاه خشک نشده‌اند، بنابراین اگر در استخر از گوشی هوشمند خود استفاده کرده‌اید، بهتر است چند ساعت تا شارژ کردن آن صبر کنید تا دستگاه به صورت کامل خشک شود. یکی دیگر از راه‌های شارژ کردن دستگاه‌های ضد آب در این شرایط استفاده از فناوری شارژ بی سیم است.

سامسونگ: گلکسی S7 خیس را شارژ نکنید

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

منبع: تک شات

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید