سامسونگ Exynos 8 Octa 8890 پردازنده مجتمع سری جدید را معرفی کرد

0

Exynos 8 Octa 8890
Exynos 8 Octa 8890

Exynos 8 Octa 8890؛ سامسونگ اولین پردازنده مجتمع سری جدید خود را معرفی کرد

در حدود دو هفته پیش شرکت سامسونگ از نسل جدید تراشه‌های خود با نام Exynos 8 Octa رونمایی کرد و حالا رسما رونمایی از آنچه که اولین عضو این خانواده جدید است، انجام شد.
Exynos 8 Octa 8890 از جدیدترین تکنولوژی‌های موجود در صنعت تراشه از جمله فرایند تولید بر پایه تکنولوژی ۱۴ نانومتری FinFET و ترکیب پردازنده کاربردی و یک مودم قدرتمند LTE بر روی یک تراشه بهره می‌برد.

سامسونگ با فرایند‌های جدید تولید تراشه بیگانه نیست. این شرکت در اوایل سال جاری میلادی نیز Exynos 7 Octa 7420 را با همین فرایند ۱۴ نانومتری FinFET معرفی کرد و نهایتا از آن در دستگاه‌های هوشمندی مانند گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج استفاده کرد.

آنچه که باعث تمایز Exynos 8890 شده آنستکه اولین نمونه تولید شده‌ای است که در آن از تکنولوژی ۱۴ نانومتری FinFET برای ادSamsung-Exynos8غام پردازنده و مودم بر روی یک تراشه بهره گرفته شده است. این امر به اشغال فضای کمتر توسط تراشه کمک خواهد کرد تا فضای بیشتری برای تراشه‌ها و قابلیت‌های دیگر باقی بماند. مودم LTE به‌کاربسته شده در این تراشه توانایی پشتیبانی از Cat. 12 و رسیدن به سرعت ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه در خصوص دانلود و پشتیبانی از Cat. 13 و رسیدن به سرعت آپلودی تا ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را دارد.

Exynos 8 Octa 8890
Exynos 8 Octa 8890

از دیگر مشخصه‌های متمایز این تراشه می‌توان به بهره‌گیری سامسونگ از اولین طراحی شخصی‌سازی شده هسته پردازنده اشاره کرد. این در حالی است که پیش از این سامسونگ مستقیما از معماری ARM در این زمینه بهره می‌برد. این امر به سامسونگ این امکان را خواهد داد تا پردازنده‌های خود را مطابق با نیازهایش طراحی کند. Exynos Octa 8890 از سال جاری میلادی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید تا سامسونگ زمان کافی برای ادغام و به کارگیری این تراشه در گلکسی اس ۷، پرچمدار جدید خود که احتمالا در کنگره جهانی موبایل در ماه فوریه رونمایی خواهد شد را داشته باشد.

گردآوری:گیگر

منبع:farnet

دوستان عزیز اگر مطلب وب سایت برای شما مفید بوده است لطفا وب سایت گیگر را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

لینک مطلب

پاسخ دهید