سانگ یانگ با وانت موسو باز می‌گردد!

0

کمپانی سانگ‌یانگ، جدیدترین محصول تجاری خود را که برای بازار انگلستان تولید شده است؛ با نام موسو معرفی کرد. موسو در زبان کره‌ای به معنی کرگدن بوده و از آن به عنوان جانشین وانت کوراندو یا می‌شود. علت انتخاب نام جدید برای این وانت؛ جلوگیری از سردرگمی در تشخیص نسخه وانت و شاسی‌بلند کوراندو بوده است.

ssangyong-musso1

موسو از نظر ظاهری کاملا شبیه به نسل گذشته خود است؛ اما سانگ‌یانگ در قلب موسو، از یک پیشرانه جدید ۲.۲ لیتری چهارسیلندری دیزلی  استفاده کرده است. پیشرانه مذکور ۱۷۶ اسب‌بخار قدرت دارد و گشتاور آن ۴۰۰ نیوتن‌متر است. موسو از یک گیربکس شش سرعته دستی و یا اتوماتیک بهره می‌برد و تمام مدل‌های آن قدرت تولیدی پیشرانه را به هر دو محور منتقل می‌کنند. موسو قادر به حمل‌بار تا وزن ۱۰۵۰ کیلوگرم و در فضایی ۲.۰۴ متر مربعی است. همچنین امکان حمل و کشش تریلر و یا هر چیز دیگری با وزن ۳ تن وجود دارد.

ssangyong-musso

سانگ‌یانگ موسو در دو مدل مختلف عرضه می‌شود. مدل پایه آن SE نام دارد و قیمت آن از ۱۹۵۹۰ دلار شروع می‌شود. بهترین مدل موسو EX بوده که مجهز به چرخ‌هایی ۱۸ اینچی، ریل‌های سقف، چراغهای LED، گرمکن صندلی به همراه روکش چرم، کنترل اتوماتیک آب و هوا و یک صفحه نمایش ۷ اینچی است. مدل EX با گیربکس دستی و اتوماتیک عرضه شده که هر کدام به ترتیب قیمتی در حدود ۲۲۰۲۸ و ۲۳۲۷۰ دلار دارند.

ssangyong-musso2

ssangyong-musso3

سانگ‌یانگ محصولات جدیدی مانند؛ وانت موسو و یا تیوولی XLV را به تازگی معرفی کرده و در آینده نزدیک نسخه الکتریکی تیوولی و نسخه‌ای متفاوت از خودروی کوراندو را معرفی خواهد کرد. تمام جوش و خروش کمپانی سانگ‌یانگ در طی یکسال اخیر؛ ناشی از ورود و عرضه محصولات این برند در ایالات‌متحده امریکا است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید