ساینا اتوماتیک گزینه مناسبی است؟

0

برخی رسانه ها اعلام کرده اند که احتمالا ساینا اتوماتیک با قیمتی حدود ۳۲ تا ۳۸ میلیون تومان روانه بازار می شود. این خودرو از نظر ظاهری با ساینا معمولی فرقی ندارد و تنها در بخش کابین تغییر کرده است.
نسخه فول آپشن این خودرو به کروزکنترل و محدود کننده سرعت، دوربین دنده عقب، سیستم تهویه اتوماتیک، مانیتور، GPS، پخش DVD، استارت دکمه ای، بلوتوث روی فرمان و… مجهز است. این خودرو در نسخه های پایه هم به گیربکس اتوماتیک CVT پانچ بلژیک و فرمان کمکی برقی مجهز است. ولی مسئله اصلی اینجاست که ساینا اتوماتیک باید در کنار امکانات به روز از نظر کیفی هم ارتقا پیدا کند. در غیر این صورت خریداران با یک خودرو ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی طرف هستند که از نظر کیفی مانند تیبا و خودروهای کمتر از ۲۸ میلیون تومان ظاهر می شود. بدیهی است که این مسئله نمی تواند نظر مشتریان زیادی را به سمت این خودرو جذب کند. شنیده ها حاکی از آن است که گویا مهندسان سایپا در بحث ارتقا کیفی این خودرو کارهایی را انجام داده اند. به گفته سایت رسمی گروه خودروسازی سایپا، ساینا اتوماتیک قرار است که از ۶ شهریور پیش فروش شود.
باید اشاره کرد که موتور ساینا اتوماتیک مانند تیبا و ساینا دنده ای از سری ۱٫۵ لیتری است که حدود ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۶ نیوتون متر تولید می کند. در همایش صنعت خودرو سال ۹۵، کمپانی پانچ در غرفه خود ویدئوهایی را از تست تطبیق گیربکسش بر روی ساینا در جاده های اروپا به نمایش گذاشت.

اسب بخار

لینک مطلب

پاسخ دهید