سرانجام بازی پوکمون گو در ایران فیلتر شد

0

سرانجام بازی پوکمون گو در ایران فیلتر شد

با وجود اینکه بازی پوکمون گو تقریبا تمام جهان را زیر پا گذاشته و حتی ردپای آن را می توان در دهکده بازی های المپیک 2016 ریو نیز مشاهده کرد، هفته گذشته بود که شورای عالی فضای مجازی در بیانیه ای با اعلام 2 شرط برای صدور اجازه انتشار این بازی در ایران، به فیلتر شدن مسیرهای دسترسی به آن در صورت عدم همکاری توسعه دهندگان اشاره کرد. همان طور که پیش بینی میشد توسعه دهندگان Pokemon Go تمایلی به اظهار نظر در این زمینه نداشتند تا ایران به اولین کشوری تبدیل شود که به صورت رسمی بازی پوکون گو را برای کاربران خود فیلتر می کند.

به گفته شواری عالی فضای مجازی نظرسنجی درباره فیلتر کردن این بازی هیچ مخالفی نداشته و تمامی آرا به جلوگیری از انتشار آن در ایران بوده اند. در اطلاعیه منتشر شده توسط این شورا آمده است که بازی Pokemon Go دارای تهدیدات امنیتی بسیار زیادی برای ایران است و برای جلوگیری از خطرات احتمالی، اجازه انتشار این بازی در داخل کشور صادر نخواهد شد. پیش از این اعلام شده بود که دو شرط برای تائید انتشار پوکمون گو در ایران وجود دارد. اول آنکه سرورهای بازی به داخل کشور منتقل شوند و دوم آنکه محل قرارگیری موجودات خیالی در بازی می بایست با هماهنگی شورای عالی فضای مجازی تعیین شود. سنگ بزرگی که از همان ابتدا علامت نزدن بود و در نهایت پس از مدت کوتاهی، محبوب ترین بازی تاریخ دستگاه های موبایل در ایران فیلتر شد.

نظر شما درباره عدم اجازه انتشار Pokemon Go در ایران چیست؟ آیا با تصمیم شواری عالی فضای مجازی موافقید تا تصور می کنید این بازی دارای خطراتی که اعلام می شود نیست؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید