سرانه مدارس دولتی در سال 95 احتمالا به همان میزان سرانه 94 است / پرداخت بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان

0

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از احتمال یکسان بودن سرانه سال 94 و 95 مدارس دولتی وهمچنین پرداخت بخش قابل توجهی از بدهی آموزش و پرورش به بازنشتگان برای پاداش پایان خدمت آنها خبر داد.

ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  با اشاره به بودجه ای که برای آموزش و پرورش تعیین می شود، گفت: بودجه آموزش و پرورش بودجه ای است که دولت مطابق سند بودجه سال برای آن تعیین می کند و متناسب با این بودجه مشخص می شود که چه میزان از آن باید بابت هزینه های مختلف صرف شود.

وی افزود: طبیعتا بخش بزرگی از بودجه آموزش و پرورش مربوط به حقوق کارکنان است و شاید مبلغ زیادی برای سایر اعتبارات خود نداشته باشد اما در کل بر اساس قانونی که دولت برای بودجه تعیین کرده هزینه می شود.

وی با بیان اینکه بخش بزرگی ازهزینه های یک مدرسه علاوه بر هزینه مکانی ، هزینه حقوق و دستمزد است، افزود: بیش از 90 درصد بودجه آموزش و پرورش مربوط به هزینه حقوق و دستمزد پرسنل بوده و بخش بزرگ بودجه برای این موضوع استفاده شده است .

ثقفی با اشاره به پرداخت سرانه به برخی از مدارس گفت: از سال 94 برای بسیاری از مدارس دولتی سرانه ای تعلق گرفته که احتمالا در سال 95 هم حداقل به همان میزان سال 94 این سرانه را خواهیم داشت. مبلغ این سرانه متناسب با بودجه ای که درنهایت تصویب می شود مشخص می گردد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران بااشاره به بدهی آموزش و پرورش شهر تهران به فرهنگیان خاطرنشان کرد: اصل این بدهی بحث مطالبات بازنشستگان (یعنی پاداش پایان خدمت بازنشستگان )و بحث پرداخت حق التدریس معلمان بوده است که با بودجه هایی که بخصوص در ماههای آخر سال 94 اختصاص پیدا کرد بخش قابل توجهی از پاداش پایان خدمت بازنشستگان پرداخت شد اما همچنان بخش قابل توجهی از حق التدریس معلمان پرداخت نشده است.

وی در پایان یادآور شد: متناسب با میزان تحقق اعتبارات مابقی بدهی ها (شامل بخشی از پاداش پایان خدمت بازنشستگان و بخش قابل توجهی از حق التدریس معلمان) را پرداخت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید