سردار افشار: در مقایسه با امکانات هالیوود تقریباً چیزی برای گفتن نداریم

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس؛  سردار علیرضا افشار در مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی بسیج که امشب در سالن الغدیر تبریز برگزار شد، اظهار داشت: در شرایط کنونی و امروز کشور و منطقه، اهمیت جنگ نرم به اندازه جنگ تحمیلی احساس نشده است که این نکته باید مورد تأمل قرار گیرد.

وی ادامه داد: همه ما به خوبی به یاد داریم که در دفاع مقدس تمام توانایی کشور در راه مبارزه و مقابله با دشمن بسیج شد تا توانست پشت دشمن را به خاک برساند، اما متأسفانه این اتحاد و یکپارچگی در جنگ نرم که دشمن هزینه زیادی برای آن تا امروز صرف کرده، وجود ندارد.

فرمانده قرارگاه جنگ نرم ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دین و دین‌زدایی مهم‌ترین هدف دشمن در جنگ نرم است، اضافه کرد: دشمن با تمام توان به میدان آمده تا ارزش‌های دینی را به حاشیه براند که در رأس آن ولایت فقیه را نشانه گرفته است.

سردار افشار با تأکید بر اینکه در عرصه هنر فضای ضدایرانی در دنیا ایجاد شده، تبیین کرد: باید اعلام کنم که در بُعد نرم‌افزاری و حتی سخت‌افزاری ابزار هنر، امکانات موجود به اندازه نیاز کنونی نیست.

وی در ادامه با مقایسه امکانات هالیوود و هنر موجود کشور، تأکید کرد: با این مقایسه تقریباً چیزی برای گفتن نداریم.

فرمانده قرارگاه جنگ نرم ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد از تحرکات برخی در کشور، تبیین کرد: دشمن با آمار و تحلیل‌ نادرست به میدان آمده و مدیران ما را دچار اشتباه محاسباتی کرده و این در حالی است که متأسفانه برخی مدیران در کل نگاه لیبرال و لائیک به مسائل مختلف دارند و در راستای دشمن حرکت می‌کنند.

سردار افشار با بیان اینکه هنر ظرفیت کنار زدن پرده‌های فریب و نمایان کردن حقیقت را دارد، توضیح داد: جای این پرسش است که بدانیم چرا تابلوهای شهری به جای اینکه در اختیار هنر و هنرمند اصیل قرار گیرد به برخی دیگر واگذار شده که نتوانستند حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی افزود: انتظار این است که صداوسیما، شهرداری‌ها، وزارت ارشاد و در کل سازمان‌های مرتبط زمینه را برای معرفی و فعالیت هنرمندان متعهد فراهم سازد.

 تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم استان آذربایجان شرقی از جمله  شهیدان صادق عبداللهی اکبری، حامد جوانی، وحید نومی گلزار و محمدرضا گنجی از جمله برنامه‌های اختتامیه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج بود.

در آخرین روز برگزاری این جشنواره هنرهای تجسمی بسیج و در پایان بخش کارگاه آموزشی، 53 اثر ارائه شد که از میان آنان پنج تابلوی نقاشی به عنوان آثار برگزیده معرفی شد.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید