سرعت انتقال داده باز هم رکورد شکست!

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بر اساس مطالعه‌ای که محققان شبکه نوری در دانشگاه لندن انجام داده‌اند، نرخ سرعت انتقال داده را به 1.125 ترابایت بر ثانیه رسانده‌اند. این سرعت انتقال می‌تواند حجم بسیار زیادی را شامل شود و رکورد بالاترین سرعت انتقال داده‌ای که تاکنون ثبت شده را بشکند.

محقق ارشد این تیم تحقیقاتی در ایمیلی که به وب‌سایت Mashable ارسال کرده گفته که این میزان ارسال و دریافت داده به این معنی است که می‌توان تمام فصل‌های سریال Game of Thrones را در کمتر از یک ثانیه دانلود کرد.

جالب اینجاست که پنج فصل سریال تلویزیونی گیم آف ترونز با کیفیت HD حجمی به اندازه ۱۲۰ گیگابایت دارد و برای اینکه تمام این حجم را در کمتر از ۱ ثانیه دانلود کنید باید سرعت اینترنتی برابر با ۹۶۰ گیگابایت بر ثانیه داشته باشید.

این سرعت نسبت به ارتباط‌های معمول حال حاضر نزدیک به ۱۰۰٫۰۰۰ برابر سریع‌تر است و این سرعت فعلا تنها در آزمایشگاه‌ها امکان پذیر است. این تیم هم تنها به شکلی توانسته به این رکورد سرعت برسد که ۱۵ فرستنده جریان پایین را در درون یک سوپر کانال ترکیب کند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید