سرعت رشد علمی کم است

0

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: با وجود اینکه سرعت رشد علمی ایران کم است اما به استناد آخرین گزارش‌ها امسال رتبه اول رشد علمی در دنیا را داشتیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی ؛ محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران  و در مراسم سی و ششمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی که عصر امروز در ساختمان دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد ، بیان کرد: ‌همکاری با جهاد دانشگاهی واحد خراسان نخستین فعالیت من در عرصه جهادی بود و حضور در سی و ششمین سالگرد تاسیس  این سازمان  که نهادی پرقدرت با محوریت علمی، تحقیقاتی، فناوری و تولیدی محسوب می‌شود؛ توفیق بزرگی برای بنده است .

وی ادامه داد:این نهاد در حوزه‌های علوم سلولی و مولکولی، حقوق، ‌بهداشت، گردشگری در سطح بین الملل گام‌های موثری برداشته و در واقع جهاد دانشگاهی دانشگاه را جهادی کرده است . 

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به حمایت جهاد دانشگاهی از محصولات داخلی و توسعه صادرات، افزود:‌ به جهادگران توصیه میکنم که اکنون که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است تمام اهدافشان دانش بنیان و جهادی باشد. باید مدیریت کشور ، تولیدات و محصولات داخل درون‌زا و برون‌نگر باشد که جهادگران نیز در همین راستا حرکت می‌کنند. 

وزیر علوم گفت: با وجود اینکه سرعت رشد علمی ایران کم است اما به استناد آخرین گزارش‌ها، امسال رتبه اول رشد علمی در دنیا را داشتیم.

وی افرود: ما در دنیا به رتبه پانزده از نظر تولید علم رسیدیم و سهم ما از تولید علم دنیا 1.81 است، ولی باید شتاب رشد علمی را بیش‌تر کنیم.

راه اندازی رشته دکترای مدیریت فرهنگی در دانشگاه علم و فرهنگ 

 

در ادامه مراسم ایمان خوشبو رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: نیت و اندیشه باعث شده که جهاد دانشگاهی به  عنوان یک نهاد پیشرو در عرصه علم و فرهنگ به خوبی بدرخشد .

و ی بیان کرد:‌جهاد دانشگاهی صرفا یک دانشگاه نبوده بلکه یک مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای است به طوری‌که 65 درصد از فارغ التحصیلان دارای کار هستند.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به تاکیدات  ویژه مقام معظم رهبری نسبت به انجام فعالیت های فناورانه و پیشرفت علمی در آنها  گفت : به همین منظور طرح تاسیس پارک فناوری  با  همکاری مشترک معاونت علمی و دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان گامی موثر در توسعه و نوآوری  در دانش فناوری در دست اجرا قرار گرفت .

وی ادامه داد: موافقت با تاسیس پارک فناوری نرم  همچنین ایجاد رشته دکترای سیاست گذاری در مدیریت فرهنگی یکی از درخواست‌های ما از  وزارت علوم است زیرا امروزه نیاز مبرم کشور ما ن به این دو مولفه مهم و اجرای اصولی و صحیح آنها ، پر رنگ تر از قبل شده است . 

خوشبو گفت:‌ دانشگاه علم و فرهنگ به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی غیرانتفاعی در کشور سعی دارد تا با ایجاد رشته دکترای مدیریت فرهنگی راه نوینی را در عرصه ارتقاء تحصیلات تکمیلی پیش روی  متقاضیان و داوطلبان آن در دانشگاه های غیر دولتی گذارد.

در حال تکمیل…

لینک مطلب

پاسخ دهید