سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری سامسونگ در زمینه ی اینترنت اشیاء

0

سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلاری سامسونگ در زمینه ی اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء نیز مانند فناوری واقعیت مجازی از جمله بخش های نوپای حوزه ی فناوری هستند که پتانسیل خوبی برای تغییرات عظیم در زمینه ی تکنولوژی دارند. اکثر کمپانی های مطرح در زمینه ی فناوری سرمایه گذاری های هنگفتی در بخش اینترنت اشیا انجام داده اند تا این فناوری نیز مانند بسیاری از فناوری های اشباع شده، همه گیر شود. ابر کمپانی کره ای سامسونگ نیز که در بسیاری از زمینه های فناوری فعالیت دارد، به نظر میرسد تمرکز ویژه ای بر روی این بخش دارد و طی سال های اخیر مبلغ هنگفتی را در این زمینه سرمایه گذاری کرده است. همراه ما باشید.

 

در حقیقت کمپانی ها قصد دارند تا با فناوری اینترنت اشیا، تمامی لوازم الکترونیکی خانه ها نیز به صورت هوشمند و توسط گجت هایی مانند تبلت ها و گوشی های هوشمند کنترل شوند. لوازم خانگی هایی که دارای سیستم عامل هستند و قابلیت اتصال به اینترنت را دارا هستند. تاکنون نیز اینگونه لوازم مانند یخچال های هوشمند به مرحله ی تولید رسیده اند. پس از جدی شدن مسئله ی هوشمند شدن اتومبیل ها، حال به نظر میرسد لوازم خانگی و به طور کلی خانه ها، هدف بعدی کمپانی های حوزه ی فناوری هستند.

همان گونه که گفته شد سرمایه گذاری سامسونگ بر روی این بخش در سال های اخیر قابل توجه بوده است. این کمپانی در طی چهار سال اخیر، بیش از 1.2 میلیارد دلار را بروی بخش توسعه و تحقیق فناوری اینترنت اشیاء هزینه کرده است. طبق گزارش منتشر شده، سامسونگ قصد دارد تا با سرمایه گذاری های این چنینی، نسل های قدیمی تر را نیز با گجت ها آشنا کند و به گونه ای مجاب به استفاده دستگاه های هوشمند شوند. به طور مشخصی افراد مسن که اطلاعات کامپیوتری کمی دارند، با دستگاه های هوشمند به سختی ارتباط برقرار میکنند و سامسونگ قصد دارد اینگونه به این افراد کمک کند.

دیگر نگرانی سامسونگ در این زمینه، قوانین و مقررات ایالات متحده در زمینه ی استراتژی دستگاه هایی است که به طور مداوم آنلاین خواهند بود. با این حال این کمپانی امید دارد که دستگاه های قانونی در امریکا از طرح های این کمپانی حمایت کند. با این حال در این مورد هیچ تضمینی وجود ندارد و ممکن است ورود سامسونگ به همراه اینترنت اشیاء در امریکا به شکست بیانجامد. به هر حال در آینده ای نه چندان دور در این مورد گزارشات بیشتری خواهیم شنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید