سرمربی ترکمنستان: آرزویم تکرار نتیجه بازی رفت است

0

ورزش > فوتبال ملی – تسنیم نوشت: سرمربی تیم ملی ترکمنستان گفت: بازی با تیم ایران که یکی از قدرت‌های آسیا است، سخت خواهد بود.

آمانگیل کوکوم در نشست خبری تیمش پیش از دیدار ایران و ترکمنستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات اظهار داشت: خوب می‌دانیم که بازی سختی با تیم قوی ایران داریم که در آسیا یک قدرت محسوب می‌شود و می‌دانیم که فوتبال ایران بسیار قدرتمند است.
وی ادامه داد: در خصوص بازی ایران و ترکمنستان باید بگویم که فردا در زمین بازی مشخص می‌شود که ما به چه سبکی مقابل ایران بازی خواهیم کرد و آنها چگونه بازی می‌کنند. این موضوع تا زمان بازی مشخص نخواهد شد.
سرمربی ترکمنستان در پاسخ به این سوال که آیا تیمش می‌تواند نتیجه بازی رفت را تکرار کرده و در ورزشگاه آزادی شگفتی‌ساز شود؟ گفت: این مسئله در بازی فردا و زمین مسابقه مشخص خواهد شد. ما با شیوه‌ای بازی خواهیم کرد که بتوانیم به نتیجه دلخواه‌مان برسیم. فوتبال هیچ موقع قابل پیش‌بینی نیست و مشخص نمی‌کند در زمین چه اتفاقی می‌افتد اما آرزو می‌کنم بتوانیم نتیجه بازی رفت را تکرار کرده و حتی دست پر به ترکمنستان برگردیم.
کوکوم در واکنش به این سوال خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه آیا بیم آن را ندارد در ورزشگاه آزادی با شکست سنگین مقابل تیم ملی ایران مواجه شود؟ عنوان کرد: ما می‌دانیم بازی در ورزشگاه آزادی برای همه حریفان ایران سخت است. مردم ایران علاقه زیادی به فوتبال دارند و بازی در ورزشگاهی برگزار می‌شود که 100 هزار گنجایش دارد. با توجه به حساسیت بازی، بازیکنان ما هم‌قسم شده‌اند تا با ارائه یک بازی خوب به نتیجه دلخواه‌مان رسیده تا با امتیاز به ترکمنستان برگردیم.
وی در خصوص اینکه چه تمهیداتی اندیشیده است تا تیمش در این دیدار بازنده نباشد، یادآور شد: مسلماً نمی‌توانیم بگوییم قرار است با چه روشی مقابل ایران بازی کنیم و اینکه نقطه ضعف و قوت حریف‌مان چیست. در اینجا هم نمی‌توانم نقاط ضعف و قوت ایران را بگویم. به هر حال این تیم هم برای خودش سرمربی دارد و به خوبی نقاط ضعف و قوت تیم ما را می‌داند. ضمن اینکه باید بگویم ما مشکل آنچنانی نداریم و به ایران آمدیم تا یک بازی خوب انجام دهیم.
سرمربی ترکمنستان درباره اینکه آیا برای بازی مقابل ایران بازیکنانش مشکلی به لحاظ مصدومیت دارند و یا بازیکنی به دلیل محرومیت در این بازی غایب خواهد بود یا نه؟ گفت: ما امروز تمرینی را انجام خواهیم داد و براساس این تمرین آمادگی بازیکنان را می‌سنجیم و ترکیب امشب مشخص می‌شود که چه کسی بازی می‌کند و چه کسی روی نیمکت می‌نشیند. ما با 20 بازیکن به ایران آمده‌ایم که هیچکدام از آنها نه مصدوم هستند و نه محروم و آنها را در کمال سلامت در اختیار داریم.
کوکوم درباره اینکه تیم ملی ترکمنستان 30 سال پیش در ایران موفق به شکست تیم ملی شده است و با توجه به تغییراتی که ایجاد شده فکر می‌کند فردا چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ اظهار داشت: فوتبال یک بازی غیرقابل پیش‌بینی است و ممکن است هر نتیجه‌ای رخ بدهد. ما در این بازی هم کاملا آماده هستیم و می‌خواهیم یک بازی خوب انجام داده تا نتیجه 30 سال قبل را تکرار کنیم. مطمئناً هیچ تیمی برای شکست به زمین نمی‌آید و همه به دنبال پیروزی هستند و ما هم برای پیروزی به میدان می‌رویم.
وی در پایان تصریح کرد: ما می‌دانیم بازی فردا یک بازی سخت برای هر دو تیم است. ایران از حمایت تماشاگران خود برخوردار خواهد بود و از لحاظ هماهنگی نیز آنها در شرایط خیلی خوبی قرار دارند اما ما هم اینجا هستیم تا به یک نتیجه خوب دست پیدا کنیم.

43 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید