سرنوشت نامعلوم جامانده‌های فجر سی و سوم

0

به نقل از گیگر:

دو ماه مانده به جشنواره فیلم فجر سی و چهارم، چهارده فیلم هنوز رنگ پرده نقره‌ای سینما را ندیده‌اند.

 به گزارش سینماخبر، با مرور برنامه اکران سینماها از اسفند سال 93 تا آبان 94 فهرستی از جامانده‌های جشنواره فیلم فجر سی و سوم به دست می‌آید. فیلم‌هایی که فقط دو ماه تا جشنواره فرصت اکران دارند و اگر در این مدت نمایش داده نشوند، به سرنوشت فیلم‌های جامانده سال‌های قبل دچار خواهند شد.

 

جشنواره فیلم فجر هر ساله در بخش‌های مختلفی برگزار می‌شود که به سابقه سینمای ایران نگاه نو (فیلم اولی‌ها)، مستند، هنر و تجربه و بخش خارج از سابقه و در بخش بین‌الملل به سینمای سعادت و جلوه‌گاه شرق تقسیم می‌شوند و فیلم‌های جشنواره فجر هر سال در طول یکسال بعد (تا جشنواره فجر بعدی) اکران می‌شوند.

 

فیلم‌های جامانده جشنواره فیلم فجر سی و سوم که در این 10 ماه رنگ پرده نقره‌‌ای سینما را ندیده‌اند:

مسابقه سینمای ایران

 

«بوفالو» ساخته کاوه سجادی حسینی؛ با بازی پرویز پرستویی، سهیلا گلستانی، هومن سیدی، پانته‌آ پناهی‌ها و … که داستان یک زوج جوان را به تصویر می‌کشد که مرتکب دزدی شده‌اند و به بندر انزلی می‌روند تا کسی را ملاقات کنند و این راه برایشان خطرآفرین است و …

«بهمن» مرتضی فرشباف؛ با بازی فاطمه معتمدآریا و همسرش احمد حامد، مریم شیرازی، فریده اسماعیلی، شیرین یزدانبخش. داستان یک پرستار به نام «هما» است که به مدت 10 روز مراقبت از بانوی سالمندی را در بیمارستان می‌پذیرد. در اولین روز مراقبت او از زن، برف می‌بارد و در مدت 10 روز خواب به چشمان او نمی‌آید و … . این فیلم نگرانی از بحران میانسالی را نشان می‌دهد.

 

«تگرگ و آفتاب» ساخته رضا کریمی؛ با ایفای نقش کسری عزیزی، پردیس احمدی، پریوش نظریه، جواد عزتی، اصغر همت، پیام دهکردی، مهران احمدی و سحر قریشی. داستان رزمنده جوانی به نام یحیی است که برای مرخصی یک روزه به شهر می‌آید و در یک موقعیت خاص قرار می‌گیرد و پس از آن برای برگشتن به منطقه تردید پیدا می‌کند.

برای مشاهده جزئیات کامل خبر اینجا کلیک کنید.

منبع:

 

پاسخ دهید