سرویس‌های جدید فناوری اینترنت اشیا توسط همراه اول رونمایی شد

0

همراه اول در روز پایانی نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۶ از سرویس های جدید مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT)، رونمایی کرد.

بزرگ‌ترین اپراتور کشور به منظور فراهم سازی بستر مناسب برای هوشمندسازی کشور، در حال توسعه بزرگ‌ترین زیرساخت نرم افزاری و همچنین پلتفرم لازم جهت پیاده سازی اینترنت اشیا و شبکه‌های پهن پوشش کم مصرف در کشور است تا به عنوان اپراتور ملی، زیرساخت‌های لازم را در جهت ایجاد کشوری هوشمند، فراهم سازد.

راهکارهای جدید همراه اول که در نمایشگاه تلکام رونمایی شد، شامل کنتورهای انرژی هوشمند، سامانه تعاملی هوشمند خودرو، شهر هوشمند، سلامت همراه و همچنین خانه هوشمند است.

اینترنت اشیا مفهومی جدید در دنیای ارتباطات و انقلابی در فناوری اطلاعات است که در آن برای تمامی اشیا قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌‌های ارتباطی فراهم می‌‌شود، به گونه‌ای که در آن مجموعه‌ای از تمامی اشیای متصل به یکدیگر اطلاعات جامع و یکپارچه‌ای را برای تصمیم گیرندگان و مدیران فراهم می‌سازند. در نتیجه بینش حاصل از این اطلاعات کاربردهای وسیعی در برنامه ریزی‌های کلان شهری و همچنین بهینه‌سازی تصمیمات مدیران خواهد داشت.

ارزش بازار اینترنت اشیا در دنیا و تا سال ۲۰۲۲ در حدود ۱۵ تریلیون دلار بیش بینی شده است که حاصل ارتباطات فراهم شده بین بیش از ۵۰ میلیارد شی خواهد بود.

باید بخوانید:  گوشی هواوی P6 فقط با گارانتی و سیم کارت همراه اول عرضه می‌شود!


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید