سرپرست بخش پیکسل گوگل، این شرکت را ترک کرد

0

سرپرست بخش پیکسل گوگل، این شرکت را ترک کرد

کمپانی گوگل کمتر از یک ماه دیگر کنفرانس توسعه دهندگان امسال خود را موسوم به Google I/O برگزار خواهد کرد و انتظار داریم غول جستجوی جهان برخی از برنامه های آینده ی خود در زمینه ی گوشی های هوشمند را اعلام کند. گوگل سال گذشته اولین گوشی های خود را در قالب سری پیکسل روانه ی بازار کرد که صفر تا صد طراحی و ساخت این گوشی ها توسط این کمپانی انجام شده بود. این گوشی ها با وجود داشتن برخی مشکلات، باز هم از بهترین پرچمداران اندرویدی بودند که سال گذشته وارد بازار شدند. موفقیت پیکسل و پیکسل اکس ال باعث شده تا گوگل امسال نیز به فکر معرفی چند گوشی جدید باشد که قطعا در گروه مورد انتظارترین گوشی های سال قرار میگیرند.

اما در این موقعیت مهم و زمانی که گوگل به شدت به دنبال کسب موفقیت در بازار گوشی های هوشمند به عنوان یک سازنده ی مستقل است، این شرکت یکی از مهره های مهم خود را از دست داده است. آقای دیوید فاستر اکتبر سال 2016 بود که به کمپانی گوگل ملحق شد و فعالیت خود را به عنوان سرپرست بخش پیکسل این کمپانی آغاز کرد و مسئولیت کامل این بخش را بر عهده گرفت. فاستر پیش از اینکه وارد گوگل شود، در کمپانی آمازون مشغول بود و در آنجا هم سرپرست بخش توسعه ی تبلت های Kindle، اسپیکر Echo و دیگر دستگاه ها بود.

خبر خروج دیوید فاستر توسط یکی از سخنگویان شرکت گوگل تائید شده است و جدایی این شخص از گوگل نهایی شده است. تحلیلگران خیلی زود پس از انتشار این خبر نظرات خود را در مورد این اتفاق اعلام کرده اند و این اتفاق را یک شکست واقعی برای گوگل که قصد دارد امسال حداقل دو پیکسل جدید را معرفی کند عنوان کرده اند. فاستر در مورد جدایی خود از گوگل هیچ صحبتی نکرده است. وی پیش از این در کمپانی های بزرگ دیگری مانند مایکروسافت و اپل نیز فعالیت کرده بود. گوگل در حال حاضر اعلام کرده که هیچ برنامه ای برای جایگزینی فرد دیگری به جای فاستر ندارد.

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید