سری می زنیم به رندر و موتورهای بازی سازی

0

سری می زنیم به رندر و موتورهای بازی سازی

دوستان و همراهان سخت افزار،اینبار در کنار شما هستیم به همراه نکاتی در باب آشنایی با رندر بازی های کامپیوتری.در نهایت این مطلب به همراه نام بردن برخی از موتورهای معروف بازی سازی است.با ما همراه باشید.

 

موتور بازی نرم‌افزاریست که برای ساخت و توسعه بازی رایانه‌ای برای کامپوترهای خانگی ، کنسول های بازی نوشته می‌شود. موتورهای بازی حداقل شامل یک موتور گرافیکی برای ترسیم و یک موتور فیزیکی برای پیاده سازی محیط فیزیکی هستند.موتور بازی مجموعه ای از ابزارهای توسعه دیداری علاوه بر مؤلفه‌های نرم‌افزاری با قابلیت استفاده مجدد را ارائه می دهد. این ابزارها معمولاً در یک محیط توسعه یکپارچه ارائه می شوند تا توسعه بازیها را با یک رویکرد مبتنی بر داده ساده تر و سریع تر انجام دهند. موتورهای بازی را گاهی اوقات “میان افزار بازی” نیز می نامند زیرا از نقطه نظر تجاری این اصطلاح، آنها یک سکوی نرم‌افزاری منعطف و قابل استفاده مجدد را ارائه می کنند که تمام کاربردهای موردنیاز را فراهم می آورند تا درحالیکه هزینه ها، پیچیدگی‌ها و زمان ارائه با بازار – که همگی این عوامل در صنعت رقابتی بازی‌های کامپیوتری حیاتی می باشند – کم می کند، توسعه و تولید بازی‌ها را امکان پذیر سازد.

موتورهای بازی در حقیقت مؤلفهٔ نرم‌افزاری و اصلی هر بازی ویدئویی و ویدئویی و هر برنامهٔ تعاملی است که محتوای گرافیکی بی‌درنگ تولید کند. موتوربازی یک سری از تکنولوژی‌های اساسی را مهیا می‌سازد و همچنین فرایند توسعه را تسهیل می‌کند و در بعضی مواقع بازی را قادر می‌سازد تا به گونه‌ای ساخته شود که به صورت چندزیرساختاری (مستقل از زیرساخت‌ها مثل سیستم‌عامل) و بر روی کنسول‌های بازی و کامپیوترها اجرا شود. توانایی‌ها و قابلیت‌های اساسی که توسط موتوربازی در اختیار قرار می‌گیرد شامل یک تفسیرکننده برای گرافیک‌های دو بعدی و سه بعدی و موتور فیزیک و کاشف برخورد و صدا و پردازشگر اسکریپت و پویانمایی و هوش مصنوعی و قابلیت‌های شبکه‌ای و یک نمودار صحنه است. موتورهای بازی را بعضی اوقات با نام میان افزار بازی نیز می‌شناسند. بعضی از موتورهای بازی به جای کلیه قابلیت‌هایی که مورد نیاز یک بازی ویدئویی است تنها قابلیت رندرینگ بی‌درنگ سه بعدی را مهیا می‌سازند. این موتورها به توسعه‌دهندهٔ بازی اجازه می-دهند که بقیه توانایی‌ها و قابلیت‌های مورد نیاز را فراهم نموده و مجموعه را تکمیل نماید که می‌توان آنها را از بین اجزای میان‌افزار بازی‌های دیگر انتخاب نمود. این نوع از موتورها اغلب با نام‌های دیگری مانند موتور گرافیکی یا موتور رندرسازی و یا موتور سه بعدی نیز شناخته می‌شوند. امروزه بسیار بر روی موتورهای بازی و اجزای سازندهٔ آنها کار می‌شود و این امر باعث شده تا بین قسمت‌هایی مانند کارهای هنری و طراحی مراحل و رندرینگ و اسکریپ‌نویسی شکاف عمیقی ایجاد شود. به زبان ساده این امر باعث شده تا کارها تخصصی‌تر شود. امروزه در تیم‌های بزرگ توسعه بازی‌های کامپیوتری و ویدئویی نسبت هنرمندان به برنامه‌نویسان ۴ به ۱ است و این یک امر عادی به‌شمار می‌آید.

از جمله برترین موتورهای بازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Dunia Engine

Hero Engine

4A Engine

Real virtuality

RAGE

Chrome Engine

Unreal Engine

Madness Engine

Anvil Next

Naughty dog engine

Cry Engine

Frostbite

Source Engine

EGO Engine

Fox Engine

IW Engine

Crystal Tools

Avalanche Engine

Phyre Engine

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید