سری Fable در قالب بازی Fable Fortune باز می گردد

0

سری Fable در قالب بازی Fable Fortune باز می گردد

بسیاری از علاقه مندان به مجموعه بازی های Fable طی یکی دو ماه اخیر از جریان تعطیلی استودیو Lionhead (سازندگان قدیمی سری Fable) به دست شرکت مایکرو سافت و پا در هوا ماندن سرنوشت این مجموعه حسابی مکدر و غمگین بودند. اما این پایان کار سری Fable نیست و این مجموعه قرار است به زودی در قالب بازی جدید Fable Fortune به دنیای بازی های کامپیوتری باز گردد.

 

 

بازی Fable Fortune یک بازی مبتنی بر جمع آوری کارت محسوب می شود و در نگاه کلی سبک و سیاقی شبیه به بازی Hearthstone دارد. به این معنی که همانند بازی Hearthstone در بازی Fable Fortune هم تجربه کنندگان این اثر قادر به جمع آوری دسته های اختصاصی کارت و دستچین کردن آن ها به منظور استفاده در طول مسابقاتی خواهند بود که هم به شکل تک نفره و هم چند نفره قابل انجام است. از سوی دیگر همان گونه که تم کلی و شخصیت های حاضر در بازی Hearthstone بر مبنای دنیای به تصویر کشیده شده در فرنچایز محبوب شرکت Blizzard یعنی مجموعه ی Warcraft طراحی شده است، در بازی Fable Fortune هم شاهد به کارگیری موارد مشابه موجود در سری بازی های Fable هستیم. حتی همانند مجموعه بازی های Fable که تمامی انتخاب های بازیباز در طول انجام گیم پلی هر کدام از نسخه های مختلف این سری بر مبنای گزینه ی خوب یا بد تعریف می شد، در بازی Fable Fortune نیز کم و بیش این ویژگی وجود دارد و انتخاب های بازیباز در طی انجام ماموریت های این اثر قادر به تاثیر گذاری کامل در گیم پلی بازی Fable Fortune و رقابت های بعدی او در طول این بازی خواهد بود. رقابت هایی که می توان به طور مشترک و همراه با دوستان آن را انجام داد و در کنار دیگر بازیبازان پا به رقابت های چند نفره ی موجود در بازی Fable Fortune پا گذاشت. به این ترتیب آن دسته از بازیبازانی که به گیم پلی عناوینی نظیر Hearthstone و حتی تا حدودی بازی جدید شرکت سوپرسل یعنی Clash Royale (که البته به طور دقیق شبیه به بازی Hearthstone نیست) علاقه مند هستند و در عین حال ارادت خاصی هم به مجموعه بازی های Fable و سرزمین Albion دارند می توانند به زودی با بازی Fable Fortune همراه شده و از انجام آن در اوقات فراغت خود لذت ببرند.

 fable-fortune

علاقه مندان به سری Fable به احتمال فراوان با دنیای آشنای این مجموعه یعنی سرزمین Albion آشنا هستند. در واقع هر کدام از رقابت ها و ماموریت های موجود در بازی Fable Fortune در یکی از لوکیشن های آشنای سرزمین Albion جریان دارد

 

بازی Fable Fortune به دست اعضای استودیو تازه تاسیس Flaming Fowl در دست ساخت است. استودیویی که اعضای آن را تعدادی از اعضای سابق استودیو Lionhead تشکیل می دهند و پس از تعطیلی رسمی استودیو Lionhead کار خود را به شکل جدی آغاز کرده اند. بنا بر تایید اعضای این استودیو بازی Fable Fortune در زمان حیات استودیو Lionhead و در قالب پروژه ای جانبی و مخفیانه در دست توسعه بوده است و درست در زمانی که اعضای استودیو Lionhead قصد معرفی این بازی را به علاقه مندان مجموعه بازی های Fable داشتند با تعطیلی این استودیوی قدیمی به دست مایکرو سافت مواجه شدند. در واقع مراحل پیش تولید و تولید بازی Fable Fortune در حدود یک سل و نیم قبل آغاز شده است و به موجب چراغ سبزی که مایکرو سافت به سازندگان این بازی پس از تعطیلی استودیو Lionhead نشان داده است، بازی Fable Fortune عاقبت می تواند به سرانجام روشنی دست یابد و مراحل تولید خود را ادامه دهد. به عبارت بهتر اگر چه شرکت مایکرو سافت همچنان حق امتیاز مجموعه بازی های Fable را تحت اختیار خود قرار دارد اما در عین حال به اعضای استودیو Flaming Fowl این اجازه را داده است تا بتوانند به انتشار بازی Fable Fortune در قالب یک استودیوی مستقل بپردازند. در واقع شرکت مایکرو سافت هیچ نقش و دخالتی در جریان تولید و توسعه ی این بازی نخواهد داشت و به همین دلیل سازندگان بازی Fable Fortune باید خود نسبت به تامین بودجه ی لازم برای ساخت این بازی اقدام نمایند. به همین منظور آن ها به تازگی پروژه ی ساخت بازی Fable Fortune را وارد پروسه ی تامین مالی توسط وب سایت کیک استارتر نموده اند و تا لحظه ی نوشته شدن این متن و پس از گذشت چیزی نزدیک به پنج روز از مهلت یک ماهه ی این پروسه رقمی بیش از 35 هزار پاوند از بودجه ی کلی تخمین زده شده برای تولید این بازی (یعنی مبلغ 250 هزار پاوند) جمع آوری شده است. به نظر می رسد که سازندگان بازی Fable Fortune به منظور حفظ استقلال خود در جریان فرآیند انتشار این بازی (و با وجودی که می توانستند هزینه ی تولید این اثر را از طریق ناشران شناخته شده ی حاضر در صنعت بازی سازی تامین نمایند) تصمیم به این کار گرفته اند و باید دید که آیا خواهند توانست باقی مانده ی مبلغ لازم برای تولید بازی خود را در مهلت مقرر تامین نمایند یا این که به منظور انتشار بازی Fable Fortune باید تدبیر دیگری بیاندیشند. به هر حال همین موضوع که سری Fable می تواند لنگ لنگان به حرکت خود در دنیای بازی های کامپیوتری ادامه داده و همانند بسیاری دیگر از فرنچایز های شناخته شده ی موجود در صنعت بازی سازی به یکباره فراموش نشود خود می تواند نکته ی مثبتی برای هواداران این مجموعه قلمداد شود. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Fable Fortune قرار است ابتدا بر روی دو پلتفرم PC و Xbox One عرضه گردد و پس از آن برای پلتفرم های مطرح موبایل نظیر اندروید و iOS نیز منتشر شود.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید