سفر به مراکش با مامور 47 (جزییاتی از اپیزود جدید بازی Hitman)

0

سفر به مراکش با مامور 47 (جزییاتی از اپیزود جدید بازی Hitman)

تازه ترین نسخه از سری بازی های Hitman اگر چه همچنان مامور 47 را در قامت قهرمان اصلی داستان می بیند و اساس گیم پلی خود را بر مبنای همان ویژگی های نسخه های پیشین مجموعه بازی های Hitman (اصول مخفی کاری و از پا در آوردن بی سر و صدای اهداف اصلی) بنا نهاده است، اما در عین حال یک تفاوت مهم با سایر نسخه های پیشین سری Hitman دارد. و آن تفاوت مهم این است که بازی Hitman (که در کل می توان آن را یک ریبوت بر کل مجموعه بازی های Hitman در نظر گرفت) بر خلاف نسخه های پیشین این مجموعه به شکل سریالی عرضه شده است. سریالی که هر ماه شاهد عرضه شدن قسمت جدیدی از آن هستیم و علاقه مندان به این بازی سریالی روز گذشته موفق به ملاقات با بخش سوم از آن شدند.

 

 

علاقه مندان به بازی Hitman در طی دو ماه گذشته شاهد انتشار دو بخش ابتدایی این بازی بودند؛ بخش نخست که مرحله ی اصلی آن نمایش لباس در شهر پاریس بود و بخش دوم که ماجرا های آن در شهر ساحلی و توریستی اسپینزا در ایتالیا سپری می شد و از لحاظ وسعت و کیفیت گیم پلی تا حدی بهتر از بخش نخست این بازی به نظر می رسید. حال در بخش سوم از بازی Hitman علاقه مندان به قهرمان همیشگی این مجموعه یعنی مامور 47 قادر به در دست گرفتن کنترل دوباره ی او هستند و این بار قرار است در سوی دیگری از دنیا یعنی مراکش به شکار اهداف خود بپردازند. بخش سوم از عنوان سریالی Hitman روز گذشته در اختیار علاقه مندان به این بازی بر روی سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 قرار گرفت و بر همین اساس در این مطلب نگاهی به جزییات موجود در این بخش جدید از بازی Hitman خواهیم داشت. در بخش سوم از بازی Hitman شاهد اضافه شدن یک مرحله ی داستانی جدید به این بازی هستیم که قفس مطلا نام دارد و هشت فرصت ویژه و جدید را در بخش گیم پلی این اثر در اختیار تجربه کنندگان بازی Hitman قرار می دهد. همان گونه که در سطور قبل هم به آن اشاره شد روایت های این بخش از بازی Hitman در مراکش جریان دارد و به منظور سلطه ی کامل بر این منطقه می توان 20 مرحله ی مختلف را پشت سر نهاد. مراحلی که خود بیش از هفتاد چالش ویژه را در بر می گیرند و در جریان عبور از آن ها می توان چیزی نزدیک به شش سلاح و ابزار کاربردی جدید را آزاد کرده و از وجود آن ها در گیم پلی بازی Hitman بهره گرفت.

 hitman

بخش سوم از بازی Hitman شامل هفت تروفی (در نسخه ی پلی استیشن 4) و همین تعداد اچیومنت (در نسخه ی اکس باکس وان) می شود و در عین حال شامل قراداد جدیدی به نام سارایوو شش است که تنها به نسخه ی پلی استیشن 4 از این بازی اختصاص دارد و در واقع محتوایی انحصاری برای نسخه ی مربوط به کنسول خانگی سونی به شمار می آید

 

در کنار انتشار بخش سوم از عنوان سریالی Hitman سازندگان این بازی یعنی اعضای استودیو IO Interactive آپدیت تازه ای را هم برای نسخه های مختلف این اثر منتشر  ساخته اند که در کنار بهبود برخی از باگ ها و مشکلات موجود در دو بخش پیشین از بازی Hitman جزییات تازه ای را هم به گیم پلی این اثر افزوده است که بخشی از آن به بهبود کارایی اسلحه ها در گیم پلی بازی Hitman اختصاص دارد. به عنوان مثال به موجب نصب این به روز رسانی جدید اکنون شاهد این نکته هستیم که کارایی تمامی اسلحه های کمری موجود در بازی Hitman افزایش یافته است که این بهبود کارایی بیش از هر چیز هد شات کردن دشمنان را شامل می شود. به عبارت بهتر پس از انجام این به روز رسانی جدید، تجربه کنندگان بازی Hitman به کمک تپانچه یا کلت های کمری موجود در این بازی قادر به هد شات کردن دشمنان از فواصل دور تری نسبت به قبل خواهند بود و این موضوع می تواند برای کسانی که در طول مراحل این بازی اکثر اهداف خود را با بهره گرفتن از اسلحه عملی می سازند بسیار مفید واقع شود. علاوه بر آن کاربرد برخی دیگر از اسلحه های موجود در این بازی نظیر شات گان ها نیز به کمک این به روز رسانی جدید بهبود یافته و مواردی نظیر قدرت ، میزان آتش و همچنین ظرفیت خشاب های آن بیشتر و بهتر از قبل شده است. در کل می توان گفت که بخشی از کوشش اعضای استودیو IO Interactive  در به روز رسانی جدید بازی Hitman تراز هر چه بیشتر قدرت و کاربرد سلاح های گرم موجود در این بازی بوده است.      

 agent47

همان گونه که به آن اشاره شد بخش مهمی از جزییات به روز رسانی جدید بازی Hitman به بهبود ایراد ها و باگ های موجود در نسخه های مختلف این بازی (نسخه های PC و کنسولی) اختصاص دارد

 

به روز رسانی جدید بازی Hitman علاوه بر موارد یاد شده در سطور فوق وجود ریزه کاری های جزیی و بهبود های کوچکی را هم در گیم پلی این بازی سبب ساز شده است که شاید وجود آن ها بتواند برای تجربه کنندگان این اثر مفید واقع شود. به عنوان مثال با افزوده شدن قابلیت جدیدی به نقشه ی کوچک موجود در هاد این اثر تجربه کنندگان بازی Hitman اکنون این امکان را دارند که حضور شخصیت های جانبی را در نقشه ی این بازی غیر فعال ساخته و تنها امکان نمایان شدن اهداف اصلی را در نقشه فعال سازند. قابلیتی کاملاً اختیاری که می تواند از شلوغی بیش از حد نقشه ی این بازی کاسته و بازیبازان را از سر در گمی نجات دهد. در کنار این ویژگی اکنون با ورود به حالت غریزی مامور 47 (حالتی شبیه به حالت کاراگاهی بتمن که با ورود به آن می توان دید بهتری را نسبت به جزییات موجود در هر مرحله در اختیار داشت) نام شخصیت های فرعی حاضر در اطراف او به طور کامل نمایان می شود. علاوه بر آن اکنون مشخصات پرک های مربوط به هر اسلحه در فهرست دارایی های مامور 47 هم به طور کامل نمایان است و بازیبازان به هنگام انتخاب اسلحه ها قادر به مشاهده ی آن ها خواهند بود. به این ترتیب اینک به هنگام انتخاب هر اسلحه به خوبی می توان از مشخصات و جزییات مربوط به آن آگاه شد و به شکل دقیق تری به انتخاب اسلحه های مورد نیاز برای عبور از مراحل مختلف بازی Hitman پرداخت. گذشته از موارد فوق آن دسته از بازیبازانی که بازی Hitman را به شکل آنلاین دنبال می کنند و در هر لحظه مایل به آگاهی از رتبه ی خود در جدول رده بندی جهانی این بازی هستند اکنون می توانند به شکل راحت تری این کار را انجام دهند و دید دقیق تری از جایگاه خود در جدول رده بندی این بازی داشته و در عین حال به مقایسه ی آن با جایگاه سایر بازیبازان فعال در بازی Hitman بپردازند. علاوه بر آن رصد کردن صد نفر نخست حاضر در رتبه بندی جهانی بازی Hitman نیز اکنون بسیار سریع تر و قابل دسترس تر از قبل شده است و در هر زمان ممکن می توان از اطلاعات موجود در این بخش از بازی آگاهی یافت. به هر حال با انتشار بخش سوم از عنوان سریالی Hitman اکنون علاقه مندان به این بازی می توانند تا زمان انتشار بخش بعدی از این سریال مخفی کاری به سر و کله زدن با اهداف نگون بخت خود در مراکش بپردازند.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید