سقوط سهم ویندوزفون در اروپا و آمریکا، روزهای بد ویندوزفون ادامه دارد

0

سقوط سهم ویندوزفون در اروپا و آمریکا، روزهای بد ویندوزفون ادامه دارد

Kantar یک گروه تحقیقاتی بزرگ به شمار میرود که اطلاعات و آمار مختلفی در اختیار کاربران قرار میگذارد. این گروه در جدیدترین گزارش خود آمار سهم سیستم عامل های گوشی های هوشمند را در کشور های مختلف منتشر کرده است که این آمار نشان دهنده ی کاهش بیش از پیش سهم سیستم عامل ویندوزفون مایکروسافت است. پیش از ارائه ی رسمی ویندوز 10 موبایل انتظار های بسیاری از این سیستم عامل برای پا گذاشتن به صورت جدی در بازار سیستم عامل ها میرفت اما اوضاع طبق انتظار پیش نرفت و تغییرات کم ویندوز 10 موبایل و بد قولی های مایکروسافت باعث دلسردی کاربران شد و اکنون تاثیرات منفی این بد قولی ها در حال آشکار شدن هستند.

 

آمار منتشر شده توسط Kantar به سهم این سیستم عامل ها در 3 ماهه ی گذشته مربوط میشود. طبق این گزارش کاهش سهم ویندوزفون همچنان ادامه دارد و سهم این سیستم عامل اکنون در اروپا تنها 5.9 در صد است در حالی که سهم ویندوزفون در سال گذشته در همین منطقه 10.1 در صد بود و ماه گذشته نیز سهم ویندوزفون در اروپا 6.4 در صد گزارش شده بود. سهم ویندوزفون در کشور های اروپایی حتی ایتالیا نیز کاهش چشمگیری داشته است. ایتالیا بیشترین کاربر ویندوزفونی را در بین تمامی کشور های اروپایی داشت به طوری که سال گذشته سهم ویندوزفون در این کشور 14.4 در صد بود اما اکنون سهم این سیستم عامل در ایتالیا به 6.7 در صد کاهش پیدا کرده است. همچنین سهم ویندوزفون در آمریکا نیز حدودا 2.2 در صد کاهش داشته است و در چین 0.9 در صد سهم ویندوزفون در بین سیستم عامل های دیگر کم شده است. آمار اینگونه نشان میدهد که دیگر در هیچ منطقه ای نقظه ی امیدوار کننده ی در مورد ویندوزفون وجود ندارد که باعث دلگرمی طرفداران این سیستم عامل شود.

همان طور که اطلاع دارید، با تایید از سوی مایکروسافت، در سال جاری گوشی ویندوزی دیگری معرفی نخواهد شد . پس میتوان این طور پیش بینی کرد که در بهترین حالت سهم ویندوز در بازار گوشی های هوشمند تا پایان سال به همین شکل بماند هر چند با توجه به شکست ویندوز 10 موبایل میتوان پیش بینی کرد که سهم ویندوز کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

پس از ارائه ی ویندوز 10موبایل و اقدامات عجیب و بد قولی های نا امید کننده ی مایکروسافت،  انتظار این چنین خبر هایی در مورد ویندوزفون میرفت. درک برخی از اقدامات مایکروسافت در ارائه ی ویندوز 10 موبایل  برای لومیاهای قدیمی واقعا سخت بود. مایکروسافتی که اعلام کرده بود تمامی گوشی هایی که با ویندوزفون 8 معرفی و عرضه شده بودند به ویندوز 10 موبایل آپدیت خواهند شد، کمی بعد مقداری محدودیت را برای این گوشی های اعلام کرد و گوشی های با رم 512 مگابایتی را از فهرست آپدیت حذف کرد. این پایان کار نبود و پس از ارائه ی بروزرسانی، هیچ کدام از گوشی های سری 20 و 25 مانند لومیا 525 و لومیا 820 با اینکه پیش نیاز های سخت افزاری را داشتند، ویندوز 10 موبایل را دریافت نکردند. حتی گوشی قدرتمند لومیا 1020 جایی در فهرست بروزرسانی مایکروسافت نداشت. مطمئنا برای کاربران صبور و وفادار ویندوزی این بی وفایی از سوی مایکروسافت بسیار سخت بود. اما مایکروسافت نه تنها به این کاربران هیچگونه دلداری نداد بلکه رسما اعلام کرد که فعلا تمرکزی بر روی ویندوزفون ندارند و آب پاکی را بر روی دست کاربران ویندوزی ریخت. نکته ای که واضخ است، پیشبینی ها در مورد انقراض ویندوز در بین سیستم عامل های گوشی های هوشمند در حال قوت گرفتن است. پیش بینی شما درباره ی آینده ی ویندوز فون یا ویندوز 10 موبایل چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید