سقوط یک جسم فضایی در اقیانوس هند

0

خبرگزاری میزان – یک زباله فضایی اسرارآمیز موسوم به WT1190F روز جمعه، دقیقاً از منطقه پیش‌بینی شده بر روی اقیانوس هند در جنوب سریلانکا وارد جو زمین شد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، در ساعت 6:18 صبح روز جمعه این جسم که به احتمال زیاد یک زباله فضایی ساخت دست بشر از ماموریت‌های قبلی ماه یا ماموریت‌های میان سیاره‌ای بوده، در زمان ورود مجدد به جو سوخت، اما به دلیل چگالی کم و اندازه کوچک یک الی دو متری‌اش، هیچ خطری برای ساکنان زمین نداشت.

گفته می‌شود که تنها افراد ساکن ایالت جنوبی سریلانکا قادر بودند این جسم را در آسمان مشاهده کنند.

در رویداد روز جمعه، کارشناسان برای نخستین بار توانستند زمان و مکان دقیق ورود زباله فضایی را به جو زمین محاسبه کنند.

این جسم در روز سوم اکتبر (11 مهر) در حالیکه هنوز بر روی مدار طولانی زمین قرار داشت، توسط آزمایشگاه بررسی آسمان کاتالینا در دانشگاه آریزونا کشف شد.

فرماندهی فضایی نیروی هوایی آمریکا در ابتدا مسؤولیت پیگیری این زباله را بر عهده داشت اما ناسا نیز به دلیل این که مسیر نهایی این جسم، ورود به جو زمین در زاویه‌ای شبیه به سیارکی از فضای میان سیاره‌ای بود، به پیگیری آن علاقه‌مند بود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید