سموم کشاورزی عامل رد 5 درصد از محصولات کشاورزی پر‌مصرف

0

رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو گفت: سال گذشته 7 محصول پر مصرف از نظر میکروبی و آفت کش‌ها مورد بررسی قرار گرفتند که حدود 5 درصد از این محصولات پر مصرف رد شده‌اند.

حسین رستگار رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص آفت کش‌ها بیان کرد: بیشترین مشکل در کشاورزی به سموم و آفت کش‌ها بر می‌گردد در حال حاضر مصرف آفت کش‌ها شدیدا توسط مجلس در غالب قانون پنجم توسعه بررسی می‌شود، همچنین ارگان‌های نظارتی حساسیت زیادی روی این آفت‌ کش‌ها دارند زیرا که سموم از جمله موادی هستند که بر سلامتی افراد اثر منفی می‌گذارند بدین ترتیب درج آفت کش‌ها یکی از بحث‌های کلان ملی است. 

 

وی در مورد آزمایشات سال گذشته که روی هفت محصول انجام شد، عنوان کرد: سال گذشته 7 محصول پر مصرف مانند پیاز، سیب زمینی، خیار، سیب درختی و …  از نظر میکروبی و آفت کش‌ها مورد بررسی قرار گرفتند که حدود 5 درصد از این محصولات پر مصرف رد شده‌اند. 

 

رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: استفاده بیش از حد از سموم و آفت کش‌ها و یا استفاده از سمومی که در لیست آفت کش‌های مجاز نبوده از جمله مواردی است که به علت آن محصولات کشاورزی مورد تایید قرار نگرفتند.

 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید