سم کشنده ای که هر روز می خورید !!

0

گیگر:

سم کشنده ای که هر روز می خورید !!

 

 

وب سایت نازوب، درست است که بارها و بارها شنیده ایم چه نوشیدنی هایی مضر و سمی هستند ولی باز هم بخاطر اهمیت موضوع خواهش می کنیم این بخش را برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان مطالعه کنید و سبد تغذیه خانواده را سالم نگه دارید.

 

 

سم کشنده انسان نوشابه است ، بله تعجب نکنید که نوشیدنی محبوب شما که پایه ثابت سفره های میهمانی و خانوادگی تان است می تواند شما را به کام مرگ بکشد.

 

جدیدترین تحقیقات انجام شده نتایجی قابل تامل برای علاقه مندان و بی خبران از عوارض مصرف نوشابه داشته است.سم کشنده

 

سم کشنده ای که هر روز می خورید !!

 

 

خطرات و عوارض نوشابه یا همان سم کشنده بعد از وارد شدن به بدن

 

در ده دقیقه اول پس از خوردن یک لیوان نوشیدنی گازدار که حاوی 10 قاشق غذاخوری شکر است، 100 درصد بیش از مقدار مجاز مصرف روزانه مواد قندی را روانه بدن انسان می کند. نوشابه های گازدار حاوی اسید فسفریک هستند که به نوشیدنی ها طعم و مزه ای خاص می بخشند.

 

پس از گذشت 20 دقیقه از مصرف این نوشابه ها، سطح انسولین در خون افزایش می یابد که باعث تبدیل شکر به چربی در کبد می شود.

 

 

با گذشت 40 دقیقه از نوشیدن این محصولات گازدار، بدن کافئین موجود در این نوشابه های حاوی گاز کربنیک را به طور کامل جذب می کند و بنابراین، فشار خون افزایش می یابد و به همین سبب کبد شروع می کند به تزریق و انتشار قند بیشتر در خون. مغز، گیرنده های مسئول تنظیم هورمون آده نوزین را بلوک می کند و به همین سبب است احساس می کنید که نوشیدن چنین نوشابه هایی باعث رفع خستگی شما می شود.

 

پس از گذشت 45 دقیقه، ترشح دوپامین افزایش می یابد و احساسی بهتر ذهن شما را در بر می گیرد اما در دقایق بعدی، یعنی پس از گذشت 50 دقیقه، روند کار تغییر پیدا می کند.

 

کلسیم، روی، منیزیم، و اسیدفسفریک عناصری شیمیایی برای ایفای نقش در جریان هضم غذا هستند اما به دلیل ورود مقادیر بالای قند و شیرین کننده های مصنوعی ناشی از نوشیدن نوشابه گازدار، از ترشح کلسیم در ادرار جلوگیری می شود

 

و ده دقیقه بعد، یعنی با گذشت یک ساعت پس از نوشیدن چنین نوشابه هایی و بعد از آن که کافئین شروع به عمل کرد، همه مواد معدنی همچون کلسیم، منیزیم، و روی در استخوان ها رسوب کرده، ته نشین می شود.

 

 

با گذشت بیش از یک ساعت، قند در سراسر بدن منتشر شده است. با این که ممکن است گمان کنید خوردن این نوشابه باعث افزایش انرژی شما شده اما کم کم تغییراتی در خلق و خوی شما ایجاد می شود زیرا آب و مواد مغذی همراه این جریانتات از بدنتان دفع می شود.

 

این مواد برای عملکرد درست بدن مهمند و به همین دلیل خطر ابتلا به دیابت نیز به مشکلات استخوانی افزوده می شود.

 

 

منبع: نازوب – www.nazweb.ir[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید