سنسورهای محیطی و مجاورتی آیفون ۷ پیشرفته‌تر خواهند شد

0

امسال، خبرهای زیادی در مورد گوشی‌های جدید اپل یعنی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس منتشر شد. شایعه شده بود پرچمداران بعدی گوشی‌های اپل، آیفون ۶x و آیفون ۶x پلاس هستند و اپل قصد دارد اسم آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را بر روی گوشی‌هایی که سال آینده در دهمین سالگرد تولید سری آیفون عرضه می‌شوند، قرار دهد.

نکته جالب اینجاست که کمپانی اپل همه اخبار به بیرون درز کرده مربوط به نسل بعدی پرچمداران خود را تکذیب می‌کند و اصرار دارد که این اخبار واقعیت ندارند ولی بعد از مدتی دوباره همان شایعه‌ها مطرح می‌شوند و خبرساز می‌گردند. به عنوان مثال، شنیده شده بود که اپل قصد دارد جک ۳.۵ میلیمتری را از آیفون حذف کند. چندی پیش هم شایعه‌ای مبنی بر وجود دوربین دوگانه در آیفون ۷ پلاس شنیده می‌شد که بعدا اعلام کردند به دلیل مشکلات فنی و سخت افزاری، قرار دادن دو دوربین برای آیفون غیر ممکن است. این در حالی است که هنوز هم این امکان وجود دارد که اپل از دوربین‌های دوگانه برای آیفون ۷ پلاس استفاده کند. آخرین شایعه هم در مورد این بود که بلندگو مکالمه در آیفون ۷ درازتر از حد معمول خواهد بود. بعضی سایت‌ها هم خبر دادند که سنسور تشخیص محیط اطراف در آیفون از سمت چپ برداشته شده و به سمت راست منتقل خواهد شد. همچنین سنسور نزدیکی (که فاصله گوشی از سر شما در هنگام مکالمه را اندازه گیری می‌کند)، به ۲ سنسور در دوطرف صفحه نمایش افزایش خواهد یافت. اگر این شایعه درست باشد، اپل مجبور است از فناوری تازه‌ای برای محافظت از صفحه نمایش گوشی‌های خود استفاده کند.

همانطور که گفتیم، قرار است از دوربین‌های دوگانه برای این سری از آیفون استفاده شود. گفته شده است که اپل قرار است از ماژول بزرگتری برای دوربین عقب آیفون ۷ پلاس استفاده کند.

اپل اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۷ قرار است از نسل جدید آیفون با نمایشگر یکپارچه استفاده کند. در این نسل همه امکاناتی که در جلوی گوشی قرار دارند (مانند دوربین سلفی و سنسور اثر انگشت) به پشت صفحه نمایش منتقل می‌شوند. البته تا قبل از آن، باید منتظر محصولات اپل در سال ۲۰۱۶ باشم.

خبر فارسیگیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید