سنسور تصویر جدید BRITECELL سامسونگ، وعده کارایی خارق‌العاده در نور کم

0

گیگر :

سامسونگ به تازگی جزئیات تازه‌ای را درباره تکنولوژی جدید سنسور دوربینش منتشر کرده و آن را BRITECELL نامیده است. این تکنولوژی قرار است در کنار کاهش اندازه فیزیکی سنسورها، کارایی بسیار بهتری را در نور کم عرضه کند.

 

سایت سم‌موبایل گزارش می‌دهد که این سنسورهای جدید از پیکسلهایی کوچکتر از یک میکرون بهره می‌برند، اما از نظر حساسیت نوری، کارایی هم سطح با پیکسلهای ۱.۱۲ میکرونی دارند. و نتیجه این است که سنسور تقریبا ۱۷ درصد کوچکتر می‌شود. به شکلی که ضخامت آن تنها ۵ میلیمتر خواهد بود. سنسورهای فعلی در بهترین حالت ۶ میلیمتر ضخامت دارند.  و نتیجه نهایی این است که تولید تلفنهای فوق نازک با چنین سنسوری راحت‌تر و امکان‌پذیرتر از پیش خواهد بود.
 
سامسونگ همچنین مدعی است که سنسور جدیدش حساسیت نوری در شرابط کم نور را بهبود می بخشد و رنگهای مصنوعی کمتری تولید می‌کند. البته هنوز هیچ توضیح فنی دقیقی در این خصوص ارائه نکرده است.  اما احتمالا این سنسور تازه از سیستم اکسپوژر چندگانه بهره می‌برد و در نیتجه جزئیات بیشتری را از صحنه عکس ضبط خواهد کرد. و همچنین سیستمهایی را به خدمت می‌گیرد تا فوکوس خودکار دقیق‌تری را رقم بزند.
 
اگرچه در خصوص زمان عرضه و استفاده تجاری از این سنسور هنوز چیزی نمی‌دانیم، اما سایت سم‌موبایل حدس می‌زند که این سنسور در گلکسی اس۷ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 
 

 

شما منتشر کنید در

cover

پاسخ دهید