سهم اندروید 6.0 مارشملو در دستگاه های اندرویدی به 10 درصد رسید

0

سهم اندروید 6.0 مارشملو در دستگاه های اندرویدی به 10 درصد رسید

طبق روال همیشگی، کمپانی گوگل به تازگی لیست میزان سهم نسخه های مختلف پلتفرم اندروید را در دستگاه های هوشمند اندرویدی منتشر کرده است. تقریبا هشت ماه از در اختیار گرفتن نسخه ی 6.0 سیستم عامل توسط سازندگان مختلف میگذرد و اکنون طبق این گزارش این اندروید مارشملو بر روی 10 در صد از کل دستگاه های اندرویدی در حال اجرا است. این در حالیست که آمار مربوط به این نسخه در ماه قبل 7.5 در صد بوده است.

 اندروید 5 همچنان پر کاربرترین نسخه ی پلتفرم اندروید است، هر چند طی یک ماه گذشته سهم این نسخه حدود 0.2 در صد کاهش یافته است و اکنون جمع دو نسخه ی 5.0 و 5.1 به 35.4 در صد رسیده است. نسخه ی کیت کت نیز بر روی 31.6 در از کل دستگاه های اندرویدی نصب شده است که این نسخه نیز نسبت به ماه قبل کاهش 0.9 در صدی را تجربه کرده است. نسخه های 4.1 تا 4.3 Jelly Bean با وجود کاهش 1.2 در صدی به نسبت ماه قبل، همچنان سهم قابل توجه 18.9 در صدی را در اختیار دارد. وضعیت دیگر نسخه ها نیز از جمله 4.0.3 و 2.3.3 – 2.3.7 و نسخه ی 2.2 به ترتیب 1.9 در صد، 2 در صد و 0.1 در صد گزارش شده است. مانند گذشته نسخه های که سهم آنها کمتر از 0.1 در صد باشد در این جدول نمایش داده نمیشوند.

بدیهی است که با گذشت 8 ماه از ارائه ی نسخه ی 6.0 پلتفرم اندروید، انتظار میرفت تا سهم این نسخه بسیار بیشتر از چیزی باشد که اکنون هست. به هر حال گوگل کار خود را کرده است و این نسخه را در اختیار تولید کنندگان قرار داده است و به نوعی میتوان تولید کنندگان را مقصر اصلی این تاخیر چشمگیر لحاظ کرد. هر چند که سازندگان باید مدتی وقت را جهت اضافه کردن رابط کاربری خود به نسخه ی جدید صرف کنند اما به هر حال هشت ماه زمان نسبتا طولانی است. این در حالیست که مدت زیادی تا ارائه ی نسخه ی بعدی اندروید توسط گوگل باقی نمانده است و باید دید تا آن موقع سهم این نسخه به چه ترتیب خواهد شد. نظر شما درباره این موضوع چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید