سهم من از 35 سال زجر کشیدن چیست؟

0

از همان ابتدا با شوهرم اختلافات شدیدی داشتیم ولی همچنان ادامه دادیم تا الان که تصمیم به جدائی داریم.

پرسش: خانمی 55 ساله هستم که 35 سال پیش ازدواج کردم. دارای 2 فرزند 30 ساله. 26 ساله هستم. از همان ابتدا با شوهرم اختلافات شدیدی داشتیم ولی همچنان ادامه دادیم تا الان که تصمیم به جدائی داریم. 2 سوال از خدمت شما دارم.اول آنکه من به عنوان جهاز 50000 تومان پول نقد داشتم که صرف خرید خانه شد. شاهد هم دارم .به علاوه طلاجات و آیینه شمعدان که فروخت وبا پول آنها خانه ای که در آن سکونت داریم را خریداری کرد. و البته به نام خودش سند زد.سوال من این است که آیا از لحاظ حقوقی من می توانم ادعائی در سهم خانه داشته باشم یا می توانم پول و طلاجات را که به قیمت کنونی باید محاسبه شود را پس بگیرم؟آیا راهی وجود دارد؟سوال دوم من این است که شوهر من مدت زیادی است که از زیر بار مسئولیت های زندگی شانه خالی می کند. البته 20 سال اعتیاد شدید داشت و 2 سال است که ترک کرده.ولی همچنان لاابالی و بی مسئولیت است. بخاطر سوء رفتارش فحاشی هایش بدرفتاری با بچه ها و….من ازش بریده و روابط زناشوئی نداریم که البته او از این موضوع در این سن و سال شاکی است.من یائسه هستم بدون هیچ تمایل جنسی. که این از لحاظ پزشکی هم ثابت شده است. در صورت طلاق من می توانم مهرم را طلب کنم با توجه به اینکه 35 سال با او زندگی کردم. تمام بار مسئولیت به دوش من بود و چیزی جز غم و غصه و استرس و ناکامی نصیب من نشد. خواهش می کنم سوالات مرا خارج از نوبت پاسخ دهید.چون او اقدام کرده و من می خواهم ببینم سهم من از 35 سال زجر کشیدن چیست؟

سهم من از 35 سال زجر کشیدن چیست؟

پاسخ: اولاً ، برابر با قوانین و مقررات شما می توانید مهریه – نفقه و اجرت المثل ایام زندگی مشترک خود را از همسر خود مطالبه کنید. ( مهریه اگر وجه رایج است به نرخ روز محاسبه می شود.) ثانیاً ، در خصوص مبلغی که به همسر خود داده اید تا خانه ای خریداری کنند شما می توانید با با شهادت شهود اثبات نمایید که آن مبلغ را در 35 سال پیش به همسر خود قرض داده بودید و در حاضر این مبلغ را به نرخ روز مطالبه نمایید. موفق باشید.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

لینک مطلب

پاسخ دهید