سهم 1000 میلیارد تومانی خیرین سلامت در سال 94/عقب ماندگی های حوزه سلامت با مشارکت مردم جبران می شود

0

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نشان از مشارکت اجتماعی است گفت: در تاریخ انقلاب اسلامی، مردم نقطه اتکا بودند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، سید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در همایش خیرین حوزه سلامت استان یزد که در بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار شد، افزود: 620 انجمن مردم نهاد در حوزه سلامت فعالیت دارند که دغدغه آنها سلامت مردم است.

وی گفت : یکی از انجمن های مردم نهاد فعال حوزه دیابت، به نمایندگی از ایران در اجلاس سازمان بهداشت جهانی حضور یافت و مسائل مربوط به دیابت را مطرح کرد که این نشان دهنده نگاه مشارکت جویانه در بین مردم ایران است.

ایازی با اشاره به اهمیت نقش خیرین در حوزه سلامت گفت: در سال گذشته حدود یک هزار میلیارد تومان از سوی خیرین در حوزه سلامت برای ساخت و تجهیز بیمارستانها، پلی کلینیک ها و سایر مراکز بهداشتی و درمانی هزینه شد.

ایازی با بیان این مطلب تصریح کرد: کمبودهای زیر ساختی در حوزه سلامت با حضور و مشارکت مردم برطرف می شود و  نیازهای ما در توسعه زیرساخت ها ایجاب می کند که خیرین سلامت همانند سالهای گذشته مشارکت و حضور پررنگی داشته باشند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید