سهم 20 هزار نفری ایران از 45 میلیون گردشگر “روسیه”

0

خبرگزاری میزان – 45 میلیون نفر از مردم روسیه هر ساله به سفرهای گردشگری در کشورهای مختلف می روند و این در حالیست که سهم ایران به عنوان همسایه آن و نیز یکی از کشورهایی که در فهرست 10 سرزمین برتر تاریخی و تمدنی جهان، فقط حدود 20 هزار از این تعداد است.

سهم 20 هزار نفری ایران از 45 میلیون گردشگر به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “سمیع الله حسینی مکارم” معاون سازمان میراث فرهنگی که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه به مسکو سفر کرده است، به خبرنگار ایرنا در مسکو گفت: همزمان با سهم 20 هزار نفری ایران از گردشگران روس در سال 2014، ترکیه مقصد چهار میلیون و 500 هزار شهروند روس برای سفرهای گردشگری در سال گذشته میلادی بوده است.

روسیه یکی از کشورهای جهان است که مردم آن علاقه زیادی به سفر به دیگر کشورهای جهان دارند. این افراد بیشتر با ترکیب جمعیتی میانسال و سالمند علاقه دارند به کشورهای دارای آثار تاریخی و فرهنگی سفر کنند و سالانه حدود دو میلیون نفر به کشور مصر سفر می کنند.

مقام سازمان میراث فرهنگی ایران همچنین با اشاره به مذاکرات خود با مقام های روسیه در حوزه گردشگری از برنامه دو کشور برای توسعه گردشگری متقابل خبر داد که از جمله شامل همکاری در توسعه این صنعت سبز، سرمایه گذاری در اجرای پروژه های زیربنایی، تسهیل در صدور روادید و لغو آن برای گردشگری گروهی از پنج نفر به بالا است که در باره ضوابط و شرایط روادید باید وزارتخارجه های دو کشور اقدام کنند.

سند مذاکرات هیات های ایران و روسیه در کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور روز پنجشنبه گذشته توسط «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و «الکساندر نوواک» وزیر انرژی و رئیس روسی این کمیسیون امضا شد که دربرگیرنده حدود 40 میلیارد دلار برنامه ریزی اقتصادی و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مشترک است.

افزایش همکاری ها در بخش های مختلف از جمله توسعه همکاری های انرژی، نفت، نیروگاهی، صنعتی، بازرگانی، علمی و فناوری، گردشگری و فرهنگی و همچنین گسترش فعالیت بخش خصوصی اجزای نقشه راه امضا شده به شمار می رود که می تواند ارزش روابط اقتصادی تهران و مسکو را به سالانه 10 میلیارد دلار برساند.

واعظی و نوواک همچنین در روز پایانی مذاکرات مسکو، چندین سند همکاری در عرصه های مختلف از جمله در حوزه انرژی، دریایی و بانکی امضا کردند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید