سه‌شنبه‌های نسل دو؛ همدردی فیس‌بوک با کاربران کم‌سرعت

0

فناوری اطلاعات > اینترنت – درحالی‌که اغلب کاربران دنیا از سرعت بسیار بالای اینترنت بهره می‌برند، هنوز مردمانی در جهان به‌خصوص در هند و افریقا هستند که با نسل دو / 2G ، اینترنت را تجربه می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین، فیس‌بوک در برنامه جدیدی به نام 2G Tuesdays به کارمندان خود به‌صورت انتخابی اجازه می‌دهد تا به‌جای اینترنت با سرعت‌بالا از اینترنت کم‌سرعت تر نسل دوم به مدت یک ساعت استفاده کنند.

این حرکت در هم دردی با کاربران کم‌سرعت دنیا انجام می‌شود و کارمندان مجبور به سوئیچ روی 2G نیستند، بلکه می‌توانند به‌صورت انتخابی تجربه کم‌سرعتی را داشته باشند.

بدین ترتیب کارمندان فیس‌بوک می‌توانند مستقیم و هنگام استفاده از شبکه‌های اجتماعی، دردی که کاربران اغلب کشورهای کم‌سرعت می‌کشند را بفهمند!

سخنگوی فیس‌بوک در این زمینه می‌گوید: در کشورهای نوظهور آسیایی و آفریقایی اغلب کاربران تازه‌کار با نسل 2 و از طریق موبایل وارد شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص فیس‌بوک می‌شوند و به دلیل ذات کند بودن نسل دو باید ده‌ها دقیقه برای دانلود و دیدن یک تصویر معطل شوند و به همین خاطر درک کندی سرعت برای کارمندان فیس‌بوک می‌تواند تجربه جدیدی باشد.

اوایل امسال بود که فیس‌بوک اپلیکیشن سبک خود به نام Facebook Lite را برای چنین کاربرانی راه‌اندازی کرد تا مشکلاتشان کمتر شود. این اپلیکیشن فقط 252 کیلوبایت حجم دارد!

 

5656

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید