سه جواهر در یک جعبه: تاریخ انتشار کلکسیون BioShock مشخص شد

0

سه جواهر در یک جعبه: تاریخ انتشار کلکسیون BioShock مشخص شد

طی ماه های اخیر همواره اخباری از گوشه و کنار به گوش می رسید مبنی بر این که قرار است به زودی مجموعه بازی های BioShock به شکل یک پارچه و در قالب اثری کلکسیون محور در اختیار علاقه مندان به این مجموعه قرار گیرد. اخباری که البته هیچ گاه توسط ناشر اصلی مجموعه بازی های BioShock یعنی شرکت 2K مورد تایید قرار نگرفت. با این حال به تازگی شاهد تایید رسمی اخبار مذکور توسط شرکت 2K هستیم و علاقه مندان به مجموعه بازی های BioShock بالاخره توانستند از تاریخ انتشار نسخه ی کلکسیون محور از این مجموعه آگاه شوند.

بر اساس تایید رسمی شرکت 2K کلکسیون کاملی از مجموعه بازی های BioShock در قالب یک بازی واحد و تحت نام BioShock: The Collection در تاریخ 13 سپتامبر سال جاری میلادی در اختیار علاقه مندان به این مجموعه بر روی سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 قرار خواهد گرفت. بر این اساس شاید بتوان بازی BioShock: The Collection را یکی از ارزشمند ترین آثار کلکسیون محور ساخته شده طی سال های اخیر قلمداد کرد. چرا که این بازی جدید علاوه بر شامل بودن  هر سه نسخه از سری BioShock یعنی سه بازی BioShock ، BioShock 2 و BioShock Infinite ، تمامی ملحقات و محتویات جانبی این آثار (تمامی DLC ها و موارد مشابه) را هم در دل خود جای داده است. البته این ملحقات اضافه تنها شامل محتویات بخش تک نفره ی عناوین فوق می شود و به عنوان مثال بخش چند نفره و آنلاین از بازی BioShock 2 را در بر نمی گیرد. با این حال از آن جایی که مجموعه بازی های BioShock به طور کل آثاری داستان محور و غیر آنلاین بوده اند، مخاطبان بازی BioShock: The Collection چیز خاصی را از دست نخواهند داد. در این میان بازی BioShock: The Collection را می توان نسخه ای باز سازی شده از سه عنوان حاضر در سری BioShock قلمداد کرد و تجربه کنندگان این بازی علاوه بر بهره گیری از محتویات غنی و مفصل اشاره شده در سطور پیشین این متن می توانند شاهد ارتقا یافتن جنبه های گرافیکی آثار فوق در بازی BioShock: The Collection باشند. بنا بر تایید شرکت 2K تمامی بافت های به کار رفته در طراحی محیط ، شخصیت ها، اسلحه ها و در کل دنیای به تصویر کشیده شده در هر سه بازی BioShock ، BioShock 2 و BioShock Infinite در نسخه ی باز سازی شده و کلکسیون محور از این مجموعه یعنی بازی BioShock: The Collection از نو طراحی شده و با موارد مشابه در سایر عناوین نسل هشتمی همسان گشته اند. بر این اساس علاقه مندان به مجموعه بازی های BioShock خواهند توانست در بازی BioShock: The Collection آثار محبوب خود در این مجموعه را با ساختار گرافیکی بهتری تجربه نمایند.

 bioshock

اکنون حدود سه سال است که از تجربه ی آخرین نسخه از سری بازی های BioShock یعنی بازی BioShock Infinite زمان می گذرد و پیش از این اعضای شرکت 2K به تایید رسمی این نکته پرداخته بودند که قطعاً از تولید نسخه های بعدی این مجموعه پشتیبانی خواهند کرد. در این میان تجربه ی یکی دو سال اخیر نشان داده است که پس از انتشار نسخه های باز سازی شده یا کلکسیون محور از عناوین قدیمی یک فرنچایز پر طرفدار، هواداران آن فرنچایز باید در انتظار تایید فرآیند ساخت نسخه ای جدید از آن باشند. باید دید که این اتفاق برای سری BioShockنیز رخ خواهد داد یا خیر

 

در این میان آن دسته از بازیبازانی که پیش از این نسخه ی PC از دو بازی BioShock و BioShock 2 یا بسته ی الحاقی از بازی BioShock 2 با نام Minerva’s Den را از طریق شبکه ی استیم تهیه کرده باشند این امکان را خواهند داشت تا به شکل رایگان نسخه های باز سازی شده از این آثار را دریافت نمایند و دیگر مجبور به خریداری کردن بازی BioShock: The Collection نباشند. البته نسخه ی باز سازی شده از بازی BioShock Infinite برای علاقه مندان به نسخه ی PC این بازی عرضه نخواهد شد. چرا که بنا بر اعتقاد اعضای شرکت 2K این بازی به لحاظ گرافیکی از کیفیت مناسبی بهره می برد و به دلیل چشم نواز بودن تجربه ی آن در تنظیمات گرافیکی بالا از سوی تجربه کنندگان این اثر، نیاز چندانی به باز سازی ساختار گرافیک فنی آن احساس نمی شد. از سوی دیگر علاقه مندان به بازی BioShock: The Collection این امکان را خواهند داشت تا هر سه بازی موجود در این مجموعه و تمامی ملحقات مربوط به آن ها را تحت کیفیت تصویری 1080 پیکسلی و نرخ فریم نهایی 60 فریم در ثانیه بر روی تمامی پلتفرم های مقصد این اثر تجربه نمایند. نکته ای که می تواند انگیزه ی بیشتری برای تهیه کردن بازی BioShock: The Collection و تجربه نمودن گیم پلی عناوین موجود در این بازی با سرعت و کیفیتی بهتر را در اختیار علاقه مندان به مجموعه بازی های BioShock قرار دهد. در هر صورت باید اعتراف کرد که بازی BioShock: The Collection اگر چه بر خلاف بسیاری از عناوین کلکسیون محور مشابه و همچون بازی های جدید منتشر شده در دنیای بازی های کامپیوتری از قیمتی معادل 60 دلار برخوردار خواهد بود، اما محتویات موجود در این بازی واقعاً ارزش پرداخت این هزینه را خواهند داشت. در واقع برای کسانی که تا کنون هیچ کدام از نسخه های موجود در سری بازی های BioShock را تجربه نکرده اند، بازی BioShock: The Collection می تواند بهترین و سرگرم کننده ترین اثری باشد که در پاییز سال جاری برای پلتفرم های نسل هشتمی منتشر خواهد شد.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید