سه گام مهم برای تقویت حافظه دانش آموزان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مطالعات نشان می دهد وقتی دانش آموزان به صورت گروه های دو نفری یا بیشتر به تمرین مطالب درسی می پردازند و مباحث را به هم به بحث می گذارند نه تنها حافظه شان تقویت می شود بلکه به لحاظ اجتماعی نیز مشارکت در کارهای گروهی را نیز می آموزند.

دانش آموزانی که این شیوه را تکرار می کنند و درباره مسائل درسی با هم حرف می زنند، مطالعه می کنند و … باعث می شود اطلاعات بیشتری را به خاطر بیاورند. یکی دیگر از راهبردهای تقویت حافظه بحث در کلاس است. بحث آزاد در کلاس درس ارتباط بین اطلاعات و مفاهیم جدید درسی را به دانش آموزان یاد می دهد و تلاش آگاهانه برای قرار دادن معلومات جدید بر بستر دانش پیشین را فرا می گیرند و این روش های نوین علمی به تقویت حافظه دانش آموزان کمک شایانی می کند.

سومین گام تقویت حافظه این است که دانش آموزان مطالب درسی را در قالب جدید یا نمودار خلاصه کنند زیرا تجسم کردن تصویری اطلاعات در کنار کلمات به تقویت حافظه کمک می کند و باعث می شود هر چه بهتر فرآیند پردازش و ذخیره سازی اطلاعات را انجام دهد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع: آستان

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید