سوختگی سالانه 150 هزار نفر در کشور/ 6 مرکز جامع سوختگی سال آینده راه‌اندازی می‌شود

0

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه نزدیک به 150 هزار نفر در سال دچار سوختگی می‌شوند، گفت: در سال 95 ،‌6 مرکز جامع سوختگی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه کادر درمانی بیماران سوختگی با میزان دریافتی کم، سطح انتظار زیاد از آنها و قضاوت‌های نادرست در خصوص آنها مواجه هستند؛ بیان کرد: کادر شاغل در حوزه بیماران سوختگی نسبت به دیگر بیماران با سختی‌ کار بیشتری مواجه هستند‌. 

ایازی با اعلام اینکه جلسه‌ای با مشارکت انجمن حمایت از بیماران سوختگی در مرکز تحقیقات وزارت بهداشت انجام شد؛ تصریح کرد: این انجمن در گذشته با مشکلات زیادی مواجه بود؛ در جلسه‌ای که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برگزار شد موضوعات و مشکلات مختلف این بیماران با حضور دانشگاههای علوم پزشکی تهران‌، بهشتی، ایران، گیلان‌، مشهد و با حضور معاونان وزیر مطرح شد. 

وی افزود: وزیر این جلسه را  به عنوان یکی از تلخ‌ترین جلسات خود در دوران وزارت مطرح کرد و تاکید کرد: تا پایان سال جلسه دیگری در این خصوص برگزار شود که در آن مشکلات بیماران سوختگی بررسی شود. 

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکتهای مردمی با اعلام اینکه نزدیک به 150 هزار نفر در سال دچار سوختگی می‌شوند، گفت: باید از ظرفیت‌های مردمی در این حوزه استفاده شود تا بیماران سوختگی که با آثار روانی و اجتماعی زیادی پس از هزینه‌های درمانی بالا مواجه هستند مشکلات کمتری داشته باشند‌. 

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت رسانه‌ها به طور جدی استفاده کنیم، اظهار کرد: ساخت مراکز جامع سوختگی در کشور در دستور کار وزارتخانه قرار دارد و در سال 95 ،‌6 مرکز  جامع سوختگی در کشور ساخته می شوند که ساخت این مراکز با استفاده از ظرفیت‌های محدود وزارت بهداشت  انجام می‌شود.

ایازی با بیان‌ اینکه توسعه بخش‌های سوختگی در بیمارستان‌های عمومی از مسائل پیگیر وزارت بهداشت است، تصریح کرد: تقویت میز سوختگی نیز در جلسه انجمن حمایت از بیماران سوختگی مطرح شد که وزیر بهداشت دستور پیگیری جدی آن را صادر نموده‌اند. 

وی افزود: بیشترین مشکلات بیماران سوختگی از زبان پزشکان متخصص این بیماران مطرح می‌شود که باید به مقوله پیشگیری به طور جدی و اساسی بپردازد. 

قائم مقام وزیر بهداشت در خصوص نقش رسانه‌ها در پیشگیری  از سوختگی تصریح کرد: رسانه‌ها نقش مهمی در پیشگیری و درمان بیماران سوختگی دارند و در آینده شاهد پخش فیلم‌ها، مستندها، و سریال‌ها، در صدا و سیما در این خصوص خواهیم بود. 

وی خاطر نشان کرد: از تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور می‌خواهیم تا اقدامات پیشگیری از سوختگی را انجام دهد تا شاهد اتفاقات تلخ سوختگی نباشیم و شاهد تحول در طرح‌های جدی و اساسی در این حوزه باشیم‌. 

انتهای پیام/ 

لینک مطلب

پاسخ دهید