سوددهی سونی موبایل در سال مالی گذشته به لطف کاهش هزینه ها

0

سوددهی سونی موبایل در سال مالی گذشته به لطف کاهش هزینه ها

سونی به عنوان یکی از محبوب ترین کمپانی های عرصه ی فناوری، چند سالی میشود که به طور جدی وارد بازار گوشی های هوشمند شده است اما این کمپانی ژاپنی چندان نتوانسته در حد و اندازه های نام خود در بازار موبایل حضور پیدا کند. البته سونی محصولات بسیار خوبی را با خلاقیت ها و نوآوری های متفاوت همراه کرده است اما شاید بتوان گفت به دلیل ضعف مدیریتی، سونی موبایل نتوانسته آن طور که باید و شاید پیشرفت داشته باشد. اما به هر حال سونی قصد ندارد دست از رقابت بردارد و با ارائه ی محصولات جدید سعی میکند سهمی از بازار را از آن خود کند. این کمپانی ژاپنی جدیدترین گزارش مالی خود را که به 31 مارس سال 2017 ختم میشود منتشر کرده و خبر خوب برای سونی این است که بخش موبایل این کمپانی به خاطر مدیریت هزینه ها و بهبود فروش گوشی های اکسپریا توانسته درآمد برای سونی کسب کند.

در نتایجی که در گزارش سال مالی سونی آمده، بخش موبایل و ارتباطات این کمپانی توانسته درآمدی معادل 91 میلیون دلار کسب کند. این در حالیست که در سال گذشته درآمد عملیاتی سونی موبایل منفی 550 میلیون دلار بود و ضرر زیادی را برای این کمپانی به دنبال داشت. درآمد حاصل از فروش سونی طی سال مالی گذشته 6 میلیارد و 778 میلیون دلار بوده است که سقوط 32 درصدی را سونی در این بخش تجربه کرده است. طی سال مالی گذشته سونی حدودا 14 میلیون و ششصد هزار دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده در حالی که سال گذشته موفق به فروش حدودا 25 میلیون دستگاه تلفن هوشمند شده بود.

همان طور که دیدید فروش گوشی های سونی به میزان قابل توجهی نسبت به سال قبل کمتر شده است با این حال سونی در طول این مدت سودآوری داشته است و به گفته ی سونی این کار به خاطر کاهش هزینه ها صورت گرفته است. همچنین استراتژی سونی برای تمرکز بر روی تولید گوشی هایی با ارزش خرید بالا که تنها در چند کشور به فروش میرسد جواب داده است. آقای کازو هیرای، رئیس کمپانی سونی پیش از این تائید کرده است که سونی قرار نیست از بازار موبایل خارج شود و به فعالیت خود ادامه خواهد داد اما چیزی که مشخص است این است که در حال حاضر سونی توانایی رقابت با رهبران صنعت یعنی اپل و سامسونگ را ندارد. کازو هیرای در ادامه گفته است که سونی به دنبال تغییری بزرگ در بازار گوشی های هوشمند است.

سونی به طور مرتب اکسپریاهای جدیدی را معرفی میکند و آخرین بار در نمایشگاه  MWC 2017 شاهد رونمایی چند گوشی جدید از این شرکت بودیم که Xperia XZ Premium سورپرایز سونی برای طرفداران خود بود که مطمئنا از بهترین گوشی های اندرویدی حال حاضر است که البته هنوز وارد بازار نشده است و تاریخی برای عرضه ی این دستگاه مشخص نشده است. باید دید آیا سونی میتواند با پرچمدار جدید و جذاب خود پس از مدتی طولانی فروش چشمگیری را تجربه کند یا خیر.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید