سوزوکی سوئیفت اسپرت جدید با استایلی متفاوت و پیشرانه توربودار!

0

قبل از رونمایی رسمی سوزوکی از تمامی نسخه‌های جدید مدل سوئیفت در نمایشگاه خودرو پاریس، که ماه سپتامبر برگزار خواهد شد، خبرنگاران تیز بین بیکار ننشسته و موفق شدند از محل تست این خودروی جدید تصاویری را شکار کنند. البته تصاویر بدست آمده مربوط به نسخه اسپرت سوزوکی سوئیفت است.

Suzuki-Swift-Sport-3

همانند بقیه نسخه‌های به روز رسانی شده سوئیفت، نسخه اسپرت این خودرو را هم علی‌رغم استفاده از استتار و پوشش شدید برای آن، می‌توان در مقایسه با مدل قبلی به خوبی شناسایی کرد. یکی از بخش‌هایی که در این نسخه تحت آزمایش در مقایسه با نسخه معمولی به خوبی جلب توجه می‌کند، لبه پایینی سپرهای جلو و یا به اصطلاح اسپویلر جلویی و منافذ ورودی هوای بزرگتر است که به خوبی یک خودروی اسپرت و عملکرد محور را به نمایش گذاشته‌اند. علاوه براین، استفاده از فرم بدنه قوس‌دار در قسمت چرخ‌های خودرو، بزرگتر شدن ابعاد رینگ‌ها و استفاده از فرم جذابتر ۵ پره‌ای برای آنها، تعبیه اسپویلر کوچک در قسمت انتهایی سقف و همینطور به کاربردن دو لوله اگزوز با حالتی جذاب از دیگر تغییرات مشاهده شده در طراحی بیرونی سوزوکی سوئیفت اسپرت هستند.

Suzuki-Swift-Sport-6

برای اینکه این خودروی اسپرت عملکردی مناسب داشته باشد از یک پیشرانه ۱.۴ لیتری چهار سیلندر توربوشارژردار برای آن استفاده شده که دقیقا مشابه نمونه به‌کار رفته شده در سوزوکی ویتارا S است. نصب این پیشرانه برروی سوئیفت باعث می‌شود تا قدرت خروجی ۱۴۰ اسب بخاری برای آن حاصل شود و همین برای تضمین عملکرد این خودروی جمع و جور کافی به نظر می‌رسد. در بخش سیستم انتقال قدرت، همانطورکه از یک مدل اسپرت انتظار می‌رود، یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی قرار است به صورت استاندارد در این خودرو انجام وظیفه کند. بنابراین با این توصیفات می‌توان گفت که سوزوکی سوئیفت اسپرت جدید با این قدرت خروجی و همینطور اصلاحاتی که در بخش شاسی به خود دیده به‌طوریکه وزن آن تا حدودی کاهش و استحکامش هم افزایش داشته، به یک خودروی هاچ‌بک مناسب و قابل اعتماد تبدیل شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید