سونی به زودی بخش سنسورهای دوربین توشیبا را خریداری خواهد کرد

0

سونی به زودی بخش سنسورهای دوربین توشیبا را خریداری خواهد کرد

کمپانی سونی یک غول تکنولوژی به حساب می آید و فعالیت های آنها صرفا محدود به تولید تلفن های هوشمند اکسپریا نیست. این شرکت قدیمی ژاپنی بر بخش های مختلفی از جمله دوربین های عکاسی، دوربین تلفن های هوشمند، تلویزیون ها، کنسول های بازی و همچنین بخش های گسترده ای نظیر موسیقی و فیلم هم فعالیت می کند که البته هر کدام از آنها دارای ساز و کارهای مختلف هستند و در واقع جدا از یکدیگر به حساب می آیند. شاید بدانید که این کمپانی در بخش ساخت اجزای مربوط به دوربین های موبایل تقریبا یکه تاز بازار به حساب می آید و شرکت های بزرگی مانند اپل و سامسونگ هم از قطعات ساخته شده توسط آنها استفاده می کنند. حالا خبر رسیده که سونی قصد دارد به زودی بخش تولید سنسورهای دیگر کمپانی مطرح در این زمینه یعنی توشیبا را خریداری کند.

آن طور که توسط خبرگزاری معتبر رویترز گزارش شده، توشیبا در حال نهایی کردن قراردادی است که به وسیله آن بخش سنسورهای خود را به سونی واگذار خواهد کرد. همان طور که اشاره شد سونی با فاصله زیادی، کمپانی برتر در تولید سنسورهای تصویر برداری CMOS است که در دوربین های مورد استفاده در تلفن های هوشمند و برخی از DSLR ها به کار گرفته می شوند و در مجموع باعث تصاحب سهم 40.2 درصدی از بازار این زمینه در سال 2012 توسط سونی شده است. خریدن بخش تولید سنسورهای توشیبا باعث خواهد شد جایگاه سونی باز هم مستحکم تر شده و جا برای کمپانی های رقیب از جمله سامسونگ به شدت تنگ شود.

البته در سوی دیگر، بخش تلفن های هوشمند سونی نتوانسته در سال های گذشته عملکرد قابل قبولی داشته باشد و آنها بخش زیادی از بازار موبایل ها را به رقبای کره ای خود واگذار کرده اند. با این حال بخش تولید قطعات دوربین سونی با وجود هزینه 1.2 میلیارد دلاری برای احداث واحدهای جدید در دو شهر ژاپن، توانست به کمک فروش نجومی محصولات اپل و ژیائومی (که از سنسورهای سونی استفاده می کردند) 40 درصد افزایش سود را در سال گذشته به دست بیاورد. اما اوضاع برای توشیبا چندان مساعد نیست و مشکلات حسابرسی و مالی این شرکت که منجر به استعفای مدیرعامل آنها شد، باعث اتخاذ چنین تصمیمی برای زنده نگه داشتن این کمپانی قدیمی شده است.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید