سونی قصد دارد برای محصولاتش چیپست اختصاصی بسازد!

0

sony1

با توجه به گزارش روزنامه تایوانی Digitimes، کمپانی سونی قصد دارد برای اسمارت‌فون‌های خود تراشه‌های اختصاصی بسازد، به این ترتیب پس از اپل، سامسونگ، هواوی و ال‌جی این سونی است که به صف کمپانی‌های دارای چیپست اختصاصی می‌پیوندد. این روزنامه اشاره کرده است که یک منبع ناشناس این خبر را منتشر کرده است بنابراین شاید تنها یک شایعه باشد.

قبل از سونی کمپانی‌هایی هم چون اپل با طراحی و ساخت چیست‌های سری AX، سامسونگ با ساخت پردازنده‌های اگزینوس و هواوی نیز با ساختن پردازنده Kirin، از چیست‌های ساخته خود در محصولاتشان استفاده کرده‌اند.

هم‌چنین ال‌جی نیز تا کنون تلاش‌هایی را جهت ساخت SOC اختصاصی انجام داده است که از جمله آخرین تلاش‌هایش می‌توان به LG Nuclun 2 اشاره کرد که توسط اینتل و TSMC ساخته خواهد شد، نوکلئون 2 نسبت به نسل قبلی پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است.

متاسفانه این منبع در رابطه با مشخصات این چیپست چیزی را بیان نمی‌کند، هرچند تا ساخت این پردازنده زمان زیادی باقی‌مانده است و می‌توانیم در آینده گزارش‌های بیشتری را در این رابطه بخوانیم، به‌هرحال اگر سونی چیپست ساخته خود را طراحی و تولید کند بعید به‌نظر می‌رسد آن‌را در اسمارت‌فون‌های پرچمدار خانواده Z مورد استفاده قرار دهد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید