سونی موبایل اعلام کرد،سری Z رسما بازنشسته شد!

0

سونی موبایل اعلام کرد،سری Z رسما بازنشسته شد!

همان گونه که مطلع هستید، کمپانی سونی در MWC 2016 از سری جدید از گوشی های هوشمند خود با نام X پرده برداشت. پس از آن خبرهایی مبنی بر اینکه سری X جایگزین سری Z خواهد شد و دیگر خبری از گوشی جدیدی از این سری نخواهد بود به گوش میرسید اما تائید نشده بودند. تا اینکه امروز پس از گذشت چند روز سونی موبایل رسما بازنشستگی سری Z را اعلام کرد.

 

امروز کمپانی سونی ، به طور رسمی مسئله ی توقف تولید گوشی از سری Z را مطرح کرد و این موضوع را اینگونه شفاف کرد که: ” سری گوشی های زد به اوج خود دست یافته بودند. سری جدید X فصل جدیدی در تکامل استراتژی محصولات ما هستند. تمامی فناوری هایی که در این مدت در سری Z به تکامل رسیده بودند مانند امکانات و طراحی نرم افزاری، بهبود عملکرد باطری سخت افزار و دوربین به نحوی هوشمندانه و قابل تطبیق به سری X راه پیدا کرده اند. “

همان طور که خواندید با این بیانیه برکنار شدن سری مشهور و محبوب Z رسمی شد و دیگر شاهد عضو جدیدی از این سری نخواهیم بود. همچنین با توجه به بیانیه ی سونی به نظر میرسد که خانواده ی جدید X کم و بیش جایگزین خانواده ی Z خواهد شد. همچنین نکته ی قابل توجه بیانیه این است که سونی موبایل به نوعی با استفاده از کلمات “هوشمندانه” و قابل تطبیق” گوشی های خوانده ی X را برتر دانسته است و احتمالا باید شاهد گرد و خاکی از سونی با سری X باشیم.

در حال حاظر این اظهارات را به نوعی میتوان در گوشی های Xperia X و XA و حتی Xperia X Performance مشاهده کرد که به پردازنده ی قدرتمند اسنپ دراگون 820، دوربین 23 مگاپیکسلی و بسیاری دیگر از امکانات منحصر به فرد گوشی های سری Z مشاهده کرد هر چند میتوان هنوز کاستی هایی را در قسمت صفحه نمایش نسبت به Xperia Z5 مشاهده کرد. در هر صورت یک حرکت هوشمندانه از سوی سونی میتواند به این کمپانی در قسمت موبایل جان دوباره ببخشد و از اینکه مدت هاست در این زمینه برای توسعه و رشد خود تلاش میکند نتیجه ای بگیرد. درست است که سری X نوآوری فوق العاده ای را به همراه نداشته است اما با توجه به بررسی های اولیه گوشی های خانواده ی X عملکرد خوبی از خود نشان داده اند.

نظر شما درباره ی سری جدید گوشی Xperia چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید