سونی و مایکروسافت از جمع ۱۲ تولیدکننده برتر اسمارت‌فون خارج می‌شوند

0

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IC Insights، سونی و مایکروسافت از لیست ۱۲ تولیدکننده اسمارت‌فون خارج می‌شوند. 

برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، مایکروسافت توانسته است ۲.۳ میلیون واحد گوشی به‌فروش برساند. در همین بازه زمانی، سونی توانسته است ۳.۴ میلیون گوشی به‌فروش برساند. اگر مایکروسافت به همین صورت به فروش ادامه دهد، امسال بیش از ۱۵ میلیون واحد گوشی نخواهد فروخت.

IC Insights پیش‌بینی می‌کند که بازار اسمارت‌فون‌ها رشد چندانی نداشته باشد. ۷ تولید کننده از این لیست، رشد کمتر از ۶ درصد خواهند داشت. ۵ تولیدکننده دیگر،‌ رشد ۲۹ درصدی و بیشتر خواهند داشت.

سامسونگ با ۸۱.۳ میلیون واحد فروش در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده است. اپل با فروش ۵۱.۶ میلیون واحد در همین بازه زمانی، رتبه دوم را به خود اختصاص داد. IC Insights پیش‌بینی می‌کند که هر دو سازنده رشد کم‌تری داشته باشند.

از ۱۲ تولیدکننده برتر اسمارت‌فون، ۸ شرکت چینی هستند. هواوی، اوپو و شیائومی به ترتیب رده‌های سوم، چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. دیگر تولیدکنندگان چینی عبارتند از: ویوو، ZTE، لنوو، TCL و میزو.

ایمان روستا

فیزیک خوندم و بعد از اون ژئوفیزیک. از نوجوانی با یادگیری DOS وارد دنیای کامپیوتر و آی‌تی شدم تا الان که به عنوان نویسنده در خدمت شما هستم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید