سوگیری رسمی علی کفاشیان علیه منافع ملی/«رای من شیخ بحرینی است!»

0

ورزش > مدیریت ورزش – علی کفاشیان بی توجه به همه اتهاماتی که علیه شیخ سلمان مطرح شده ، می خواهد به او رای بدهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛علی کفاشیان درحالی که همکارانش در فدراسیون فوتبال خیلی با احتیاط درباره احتمال حمایت از شیخ سلمان بحرینی سخن می گویند ، خیلی صریح از این می گوید که رایش برای انتخابات فیفا کسی غیر از شیخ سلمان بحرینی نیست. او که از گزارش های اخیر منتشر شده در گاردین و دیگر نشریات معتبری چون گاردین درباره دست داشتن این شیخ بحرینی در کشتار شیعیان را دیده است می گوید:«من کاری به حرف ها و مسائل سیاسی ندارم ، ما برای ریاست ای اف سی به او رای دادیم ، الان هم از او حمایت می کنیم.»
کفاشیان که پیشتر هم نشان داده برای تصمیمات اینچنینی تنها از تصمیمات شیخ احمد کویتی پیروی می کند و برای همین رفتارش ، از سوی وزیر ورزش به شدت مورد انتقاد است ، این بار هم بی توجه به سیاست های کلی کشور و احتمال دست داشتن این شیخ بحرینی در کشتار شیعیان ، می گوید از کسی حمایت می کند که مرد کویتی حامی اش باشد. پیشتر که گزینه شیخ احمد ، پلاتینی بود ، او می گفت پلاتینی و حالا می گوید شیخ سلمان.
این درحالی است که محمود اسلامیان ، نایب رئیس فدراسیون فوتبال در این زمینه خیلی روشن ، نظری متفاوت با علی کفاشیان دارد:«من خیلی در جریان اتهامات علیه شیخ سلمان نیستم اما رای ما در فیفا باید حتما در جلسه هیات رئیسه بحث شود. به هر حال منافع کلی و سیاست های کشورمان برای همه ما در اولویت است .» این همان حرفی است که علیرضا اسدی ، دبیرکل فدراسیون فوتبال هم درباره احتمال رای دادن کفاشیان به شیخ بحرینی دارد. با این وجود علی کفاشیان در لحظه ای که رایش را به صندوق می اندازد ، تنهاست. کسی همراه او نیست و خودش رای را به صندوق می اندازد و در همه آن دقایق که در فاصله کوتاهی از زمان انتخابات مجدد ریاست فدراسیون فوتبال ایران است ، جمله ای در ذهنش تکرار می شود. حمله ای که دو سال است سبب شده ، رفتاری که علی آبادی با محمد دادکان داشت را محمود گودرزی با او نکند. جمله ای تاریخی که شیخ کویتی به وزیر ورزش ایران گفته بود:«الان که دولت شما تغییر کرده ، ما تبریک می گوییم و حساسیتی هم نداریم اما تنها مراقب باشید ما یک دوست در ورزش ایران داریم ، علی کفاشیان ، هوای او را داشته باشید.» شیخ احمد کویتی این جمله را در حاشیه بازی های آسیایی اینچئون به محمود گودرزی گفته بود. جمله ای که هم وزیر ورزش و هم علی کفاشیان چند باری بیان غیر رسمی اش را تائید کرده اند.
43 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید